שתף קטע נבחר

ארבעה גברים הורשעו בסחר בנשים לזנות

רמי סבן ועוד שלושה משותפיו הורשעו בסחר, החזקת מקום לזנות וקשירת קשר לביצוע פשע, מהם גרפו רווחים של מיליוני שקלים. על המורשע הראשי סבן, אמר השופט: "הוא ניסה להציג עצמו כאיש תמים, אך עמד בראש האופרציה"

רמי סבן ושלושה משותפיו הורשעו היום (ה') בבית המשפט המחוזי בתל אביב בסחר בנשים למטרות זנות, החזקת מקום לזנות וקשירת קשר לביצוע פשע. נאשם נוסף, שלמה דוקרקר - זוכה. כתב האישום המקורי כלל שמונה נאשמים, אך שניים מהם הפכו לעדי מדינה ותיארו במשטרה את קשירת הקשר בינו לבין שאר הנאשמים. נאשם נוסף סיים את משפטו בהסדר טיעון ואחד נוסף, אבי ינאי, שותפו של סבן לעסקים, נידון ברוסיה ל-18 שנה על חלקו בפרשה.

 

מדובר באחת הפרשות הגדולות בתולדות המדינה בכל הקשור לסחר בנשים. 23 האישומים מפרטים כיצד הפעילה החבורה בין השנים 1999-2006 רשת שסחרה בנשים למטרות זנות, סרסרות, תקיפה, איומים ועוד. על פי הנטען, נשים מחבר המדינות לשעבר הוברחו דרך מצרים ונמכרו לעבודה בזנות תמורת 5000 עד 7000 דולר, בהתאם לחזותן החיצונית.

 

רמי סבן. תשובות מיתממות בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רמי סבן. תשובות מיתממות בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

עוד בחדשות ynet:

 

הרשת פעלה בצורה מסודרת, פקידים הועסקו בהשגחה על הנשים, נהגים הסיעו אותן לבתי מלון, לדירות לקוחות או לדירות הפעלה. חלק מהנשים נכלאו ועברו מסכת השפלות, ספגו איומים ומכות. לחלק מהנאשמים אף מיוחסת החזקה של 12 מקומות לעיסוק בזנות בתל אביב ורמת גן בין השנים 1999-2004, וניהול משרדים להזמנת שירותי מין בטלפון בשנים 2005-2006. רווחי החבורה הסתכמו במיליוני שקלים. 11 מהמועסקות העידו בבית המשפט וסיפרו את שעברו.

 

בפסק הדין התייחס ראש הרכב השופטים, חאלד כבוב, לסוגיית הסחר בנשים וציין כי "חלפו הימים האפלים בהם ניתן היה לראות באדם קניין של אדם אחר, אדם נולד בן חורין. הנשים היוו טרף קל עבור בעלי

ממון, שלקחו את חירותן. מדובר באחת מפרשיות הסחר הגדולות שהיו במדינה, ששלחה זרועותיה למדינות אחרות".

 

השופט כבוב התייחס גם לנאשם המרכזי סבן ואמר כי מדובר באדם מתוחכם מאוד. "תשובותיו היו מיתממות והוא הציג מצג לפיו כל מה שעשה היה חוקי. בעדותו בבית משפט הודה בעסק לזנות אך לא בסחר, הודה באחזקת דירות אך סייג זאת בתקופות מסוימות. כדרכו בקודש נתן לכל דבר הסבר במהלך המשפט. סבן ניסה להציג עצמו כאיש עממי ופשוט, אך אין ספק שהיה בראש האופרציה. הוא החוט המקשר בין יתר הנאשמים, סוחר גדול שיש לו זרועות תמנון במדינות העולם בעל עסקים חובקי עולם. שמענו עשרות שיחות בהן שוחח והתפאר לגבי הישגיו ויכולותיו לשלוט בארגון סחר בבני אדם". דוקרקר, הנאשם שזוכה, יוצג על ידי עו"ד בני נהרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 10
סחר בנשים. "אדם נולד בן חורין"
צילום: ערוץ 10
סבן. טען שהכל חוקי
צילום: מוטי קמחי
דוקרקר. היחיד שזוכה
צילום: מוטי קמחי
עו"ד נהרי. הלקוח זוכה
צילום: ירון ברנר
מומלצים