שתף קטע נבחר

צה"ל: לקיחת חיילים לרובע המוסלמי - פרובוקציה

90 חיילים נלקחו זמן קצר לפני טקס ההשבעה למצעד דגלים ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים, על-ידי אנשי "עטרת כהנים". בצה"ל אמרו כי הם מביעים צער על האירוע וקוראים להשאיר את צה"ל והחיילים מחוץ לוויכוח הפוליטי

צה"ל נגד עמותת "עטרת כהנים", שארגנה מצעד של טירוני צנחנים ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים: בדובר צה"ל אמרו הערב (יום ה') כי "לצערנו היום בחרו קבוצת אזרחים לנצל אירוע מכובד זה לצורך יצירת פרובוקציה תקשורתית. העובדה כי כלי התקשורת הוזמנו מבעוד מועד מוכיחה כי מדובר בפרובוקציה מתוכננת".

 

בצה"ל אמרו כי הם מביעים צער על האירוע וקוראים להשאיר את צה"ל והחיילים מחוץ לוויכוח הפוליטי. לא נרשמו אירועים חריגים בעקבות המעשה. לצד הרב מתי דן מ"עטרת כהנים" צעד עם הלוחמים גם קצין מהחטיבה בדרגת רב סרן.

 

מניפים דגלים לפני הטקס (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מניפים דגלים לפני הטקס(צילום: גיל יוחנן)

 

בצבא דחו את הדברים והסבירו כי מה שאושר באכ"א כלל את התרומה כארוחה לחיילים במסעדה, דבר שקורה במשך שנים. עוד הסבירו כי כל מה שקרה מעבר לכך יצא מכלל שליטה ולא אושר בצבא בשום אופן.

 

בעמותת ,עטרת כהנים, הבהירו כי הסיור כולו כמו סיורים אחרים נעשה בתיאום מלא עם צה"ל, לרבות התיאום הבטחוני. מפקדים ליוו את הקבוצה ואף בסוף האירוע התארחו במסעדת בין הקשתות השייכת לעמותה. ,זו הדרך של העמותה' הפועלת ללא ליאות להטמעת הערכים הציונים' לחבק את חיילי צה"ל והצנחנים בפרט ששחררו את ירושלים. חשבנו שאירוע בו מתגייסים 90 צנחנים בודדים זה אירוע לאומי שצריך להיראות בעולם. תודה לצבא אבל לא ניגרר לניסיון פרובוקציה"' נמסר.

 

הערב, זמן קצר לפני טקס הצבעת הצנחנים, צעדו 90 טירונים של הצנחנים עם דגלי היחידה ברחבי הרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. הצנחנים הניפו על גג בניין את הדגלים ושרו "עם ישראל חי", "אין לנו על מי לסמוך, אלא על אבינו שבשמיים" ו"התקווה".

 

מארגני האירוע מהעמותה הבטיחו לטירונים, שלאחר המצעד הם יחזרו לאכול ארוחת ערב על חשבונם במסעדה הסמוכה לרחבת הכותל

 ויקבלו מהם שי. הסמטאות בהם צעדו הצנחנים ברובע המוסלמי הם רחובות, שבהם אירעו בשנים האחרונות מהומות על רקע לאומני.

 

יו"ר העמותה אמר לחיילים: "נתתם לנו כח חדש. אין מצב שחיילים יגיעו לכותל ולא נחבק אותם בעיר העתיקה. בבניין ירושלים ובניין צה"ל אנו מנחמים". בעמותה אמרו: "אין שום בעיה שזה נעשה פה. זה דבר שאנחנו עושים אותו כבר כמה חודשים. זו הדרך הציונית שלנו להגיד להם תודה ולחבק אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיילים ברובע המוסלמי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים