שתף קטע נבחר

מקסיוטה זכתה במדליית הכסף בתחרות המבחן

המתעמלת הישראלית, שכבר קבעה את הקריטריון הבינלאומי ללונדון 2012, זכתה ל-14.6 נקודות בשולחן הקפיצות בתחרות המבחן בבריטניה. תתמודד מחר בגמר תרגיל הקורה

אחרי שקבעה את הקריטריון הבינלאומי למשחקים האולימפיים בלונדון, התפנתה הערב (ה') המתעמלת ולריה מקסיוטה להשתתף בגמר מכשיר שולחן הקפיצות ולזכות במדליית הכסף בתחרות המבחן האולימפית, לאחר שצברה 14.6 נקודות.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

מקסיוטה בת ה-24, שעדיין צריכה להשלים את המלאכה ולסיים באליפות אירופה הקרובה במאי בין 12 הראשונות בתחרות הקרב רב, או לחילופין לעלות לגמר באחד המכשירים כדי להבטיח את מקומה באופן סופי באולימפיאדה, הראתה שהיא שייכת לצמרת ומסוגלת לעשות זאת.

 

ולריה מקסיוטה, הערב בתחרות המבחן בבריטניה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ולריה מקסיוטה, הערב בתחרות המבחן בבריטניה(צילום: AFP)
 

הישראלית פתחה את הקפיצה הראשונה בגמר כשהיא מנתרת לגובה רב, ונחיתה כמעט מושלמת העניק לה ציון גבוה של 14.6 נקודות. גם בקפיצה השניה, בדרגת קושי טובה יותר, השיגה ציון דומה לראשון.

 

בסיום, כשירדה מהמזרן, היא נראתה מאושרת והניפה אגרוף כלי מעלה. בהמשך התחבקה עם הצוות שלה, כאשר ידעה שזכתה באחת המדליות. דירוגה הכללי היה המקום השני, עם הממוצע הכללי של 14.6 נקודות, כאשר במקום הראשון סיימה הברזילאית ברבוסה פרננדס עם 14.799 נקודות. במדליית הארד זכתה וואיומי מוסילה ההולנדית עם 14.183 נקודות.

 

נבחרת ההתעמלות האמנותית. ייכנסו למעגל התחרויות (צילום: יועד כהן) (צילום: יועד כהן)
נבחרת ההתעמלות האמנותית. ייכנסו למעגל התחרויות(צילום: יועד כהן)

 

מקסיוטה תסיים מחר את הופעתה בתחרות המיון, כשתופיע בגמר השני אליו העפילה על מכשיר הקורה, בו סיימה שישית במוקדמות. בשבוע הבא יפנו את מקומם המכשירים לטובת המזרון, אליו יעלו המתעמלות האמנותיות.

 

את ישראל ייצגו חברות הנבחרת שיצטרכו לסיים בין ארבעת הראשונות על מנת לזכות בכרטיס האולימפי, משימה פשוטה יחסית לאור העובדה שרק שבע נבחרות משתתפות, ובכללן הנבחרת המארחת מבריטניה שכבר הבטיחה את מקומה באולימפיאדה. בתחרות היחידות תשתתף טורי פילנובסקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ולריה מקסיוטה
צילום: גיל נחושתן
מומלצים