שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חרף הרצח בבר-נוער: ת"א - העיר הגאה בעולם

  בסוף השבוע האחרון זכתה תל אביב בתואר הנכסף: "העיר הגאה בעולם". למרות חוסר הפרגון הבולט מצדם של הטוקבקיסטים, הבשורה שימחה מאד את הקהילה בעיר ומחוצה לה. וכן, הרוצח מהבר-נוער עדיין מסתובב חופשי. הייתי שמח לראות את המבט על פניו לשמע הבשורה על הזכייה

  בשבוע שעבר נרשם לזכותה של העיר התל אביבית הישג חדש: תואר "העיר הגאה בעולם", זאת על פי סקר שנערך במשך חודש ימים באתר GAYCITIES ובשיתוף עם אמריקן איירליינס. מרגע בו הוכרזו התוצאות ותל אביב קיבלה את המעמד הליברלי החדש שהוענק לה, החלו חגיגות ענק בכיכר העיר, חגיגות שתועדו בכל מהדורות החדשות.

   

  עוד על גאווה בערוץ יחסים:

  אורנה בנאי, ביקורת הקהילה כלפייך לא מוצדקת

  עם הרבה הומור: כך סיפרתי לסבתא שאני הומו

  תל אביב אכן משחררת אותנו, או רק מחפשת אקשן?  

   

  גם האחראים על הקמפיינים לעידוד תיירות גאה, הודיעו כי "גירשנו את החושך", וכי יש באמתחתם את הקיץ האחרון בו יותר מ-5000 תיירים גאים הגיעו לחוות את תל אביב, והוכיחו שאין כמוה בכל העולם.

   

   

  הטוקבקיסטים פחות התלהבו

  הידיעה הציפה גם את הרשתות החברתיות וכל פרופיל שהדבר נגע בו בחר לשתף ללא הרף, ולספר לחבריו על דבר הזכייה. השאלה היחידה שנותרה בסופה של החגיגה היא האם הזכייה הכה מדוברת היא נקודת זכות לטובתנו או אולי - יומרנות תמימה?

   

  אם נסתמך על הטוקבקים והתגובות לכתבות השונות שציינו את הזכייה, אין כל ספק כי מדובר במעמד לא ראוי. הטוקבקים, ברובם המוחלט, היו בלתי מפרגנים בעליל. התנ"ך והדת שיחקו שם תפקיד מרכזי, החל מאמירות המציגות אותנו כ'עם הנבחר', ועד לבחירה הנוכחית והבלתי ראויה לטעמם של הטוקבקיסטים.

   

  עוד נאמר כי ככל שתל אביב נעשית יותר פתוחה ומקבלת כלפי הקהילה הגאה, כך היא סוגרת את עצמה בפני הקהילה הדתית, ואם על כך ניתנת נקודת זכות ליברלית - אזי עלינו לשלול אותה מיידית.

   

  רוצח נטול פנים

  מלבד מקומה המרכזי של הדת, מעל הידיעה ריחף אירוע לא מפוענח מעברה של הקהילה הגאה בעיר – הלוא הוא הרצח המתועב בבר-נוער. אותו הרצח אשר היווה נקודת תפנית עבור הקהילה הגאה והיכה בהלם את העם הישראלי, הפך בן רגע לנקודת התוכחה עבור אותם המתנגדים להצלחת העיר כיעד תיירותי גאה ולגיטימי.

   

  לטעמי, למרות חוסר הצלחת המשטרה בלכידת האחראי למעשה, ולמרות חוסר הידע באשר לסיבה שהביאה אותו לפעול כך, אין ספק בליבי – מדובר ברצח מכוון כנגד הגאים. עם זאת, אותו הרצח הצליח, גם אם לרגע קט, לאחד את הקהילה, ואף הגביר את השאיפה המשותפת לכונן יחד סביבה ליברלית, גאה ומקבלת. מעניין אותי לראות את פניו של הרוצח כעת, לנוכח ההכרזה שהעיר בה רצח בני נוער גאים, היא לא פחות מהעיר הגאה, הטובה בעולם.

   

  זכינו כי מגיע לנו

  אנחנו, בקהילה הגאה, כבר לא זקוקים לדגל צבעוני בשביל לראות ולהוכיח שהעיר המרכזית הפכה למוקד משיכה. הדגל, הצבעים, ההכרזות ואפילו הזכייה הפכו לשוליים ביותר לעומת האמת אותה אנו חיים מידי יום ביומו: תל אביב של היום היא לא תל אביב של פעם. מדובר בעיר שהפכה לסמל של הגאים בארץ, והיא מוכיחה זאת מידי שנה מחדש.

   

  אם בעבר הלא רחוק מקומות בילוי נסגרו עקב חוסר הצלחה, מסיבות התחרו אחת בשנייה והיה רק גוף גאה אחד ובודד שהיה אחראי על המהלכים ועל ההסברה של הקהילה, הרי שהיום הדברים מתנהלים בצורה שונה ומפותחת יותר.

   

  נכון, לא מדובר בתואר הנכסף ביותר שיכלנו לזכות בו. רבים אחרים אומנם היו מעדיפים שתל אביב תוכרז כעיר תרבות, אמנות, בילויים, דת, מסחר, תעשייה או כל דבר שהוא אחר מגאוות הגאים, ובכל זאת - זכינו. זכינו כי מגיע לנו, כי עשינו דרך ארוכה מאותו מצעד גאווה ראשון בעיר שנכחו בו בודדים.

   

  זכינו כי יש אנשים בתוך הקהילה הזאת שאכפת להם מהכלל והם פועלים בכל הכוח בשביל לקדם אותם ואותנו גם יחד. הקהילה הזאת, שאומנם נראית לעיתים כאילו שהיא סובלת מסדקים בתוך עצמה, הצליחה לתעל זאת לאופן החיובי ביותר, ואין זכאית ממנה לתואר.

   

   

  הסתובבתי מספיק בעולם, ראיתי וחוויתי ערים הנחשבות לגאות יותר מאתנו, ועדיין חזרתי הביתה, לתל אביב. מדובר, אם כן, בעיר חוף קסומה ואותנטית, בעלת אוכלוסייה מיוחדת במינה המאמינה בקבלת השונה, ואולי היחידה במדינתנו שמרשה לעצמה.

   

  יש בארץ ובעולם ערים יפות יותר, גדולות יותר, פעלתניות יותר, אך אין עוד עיר כמו תל אביב, וכעת - גם העולם כולו יודע זאת. אז הפעם זכינו בתואר הגאה, להבא נזכה גם בתואר התרבות ואחר כך נכבוש יעדים נוספים. העיקר – ת"א על המפה, וגם אלו שעדיין לא ביקרו בה, יודעים זאת עכשיו ויוכלו להגיע וליהנות מפירותיה הרבים.

   

  מסכימים עם ג'וזף? ספרו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

   

   

  הכותב מוציא לאור, עורך וכתב ראשי בפנזין האורבני והתל אביבי "הכבשה השחורה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  העיר הגאה בעולם. תל אביב במצעד הגאווה
  צילום: עופר עמרם
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים