שתף קטע נבחר

הציל את בנותיו מהאש: "כיביתי את הילדה. זה נס"

אריאל טל התעורר לפנות בוקר וגילה כי אש פרצה בקרוואן בהתנחלות נריה: "הקב"ה רצה שאתעורר בשעה כזו. מצאתי את הקטנה מתחת לפוך והצלחתי להוציא אותה החוצה". הוא סובל מכוויות בפניו ובכתפיו והמשפחה מתגוררת איתו בביה"ח שיבא

משפחת טל מההתנחלות נריה שבבנימין - האב אריאל, האם גילי ושלושת ילדיהם - מתגוררת כבר ארבעה ימים בבית החולים שיבא בתל השומר. את הזמן שחלף מיום חמישי לפנות בוקר, אז כילתה שריפה את הקרוואן בו התגוררו על הציוד שבתוכו, הם מנצלים כדי לעכל כמה מזל היה להם באותן דקות גורליות.

 

הקרוואן השרוף בנריה. "אובדן הציוד? הבל הבלים" (צילום: אהרון מלטר, סוכנות תצפית) (צילום: אהרון מלטר, סוכנות תצפית)
הקרוואן השרוף בנריה. "אובדן הציוד? הבל הבלים"(צילום: אהרון מלטר, סוכנות תצפית)

 

"הקרוואן והציוד שנשרפו - זה שטויות. כל החומר זה הבל הבלים. המשפחה בסדר, תודה לאל, וגם אם ייקח לנו קצת זמן להשתקם, זה בסדר", אומר היום (א') האב אריאל, שסובל עדיין מכוויות בפנים ובכתפיים. "זה כמו נס משמיים. אני אדם שעובד מהבוקר, כך שאין לי סיבה להתעורר בשעת לילה כזאת, אבל הקב"ה כנראה רצה שאתעורר באותו לילה. אז הלכתי לכיוון הסלון וראיתי להבות על הספות".

 

אריאל טל בבית החולים. כוויות על 15 אחוז מהגוף (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אריאל טל בבית החולים. כוויות על 15 אחוז מהגוף(צילום: ירון ברנר)

 

אריאל זעק לאשתו גילי להתעורר, כדי שתיקח את התינוק (בן חודש) ותימלט החוצה. האם ובנה הצליחו לצאת מהקרוואן ללא פגע. "אני המשכתי ונכנסתי לחדר של הבנות", מוסיף אריאל. "הקטנה לבשה פיג'מה לבנה אז זיהיתי אותה מהר. את הגדולה חיפשתי ומצאתי מתחת לפוך. האש כבר הגיעה לה לידיים. הצלחתי לכבות אותה ולהוציא אותה החוצה. בינתיים גילי הזעיקה שכנים, מכבי אש ואמבולנס".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

השכנה שהוזעקה למקום היא נעמי אהרונוביץ'. היא וחברה נוספת - שתיהן אחיות במקצוען - נתנו טיפול ראשוני לאריאל ולבנות. לאחר ששככה המהומה, אהרונוביץ' והחברים מהיישוב החלו לדאוג לשיקום של משפחת טל. "השכנים פשוט חילקו תפקידים", היא מסבירה. "יש אחת שאחראית על איסוף הכספים למשפחה, בעלי מנסה לדאוג לקרוואן חלופי מהמועצה ולפינוי ההריסות, ואני אחראית על איסוף חפצים לבית. אנחנו ננסה להחזיר את חייהם לפחות למצב שהיו לפני השריפה".

 

לאחר השריפה. השכנים דואגים לקרוואן חלופי (צילום: אהרון מלטר, סוכנות תצפית) (צילום: אהרון מלטר, סוכנות תצפית)
לאחר השריפה. השכנים דואגים לקרוואן חלופי(צילום: אהרון מלטר, סוכנות תצפית)

 

"מצבו של האב מצוין, ריפוי הכוויות כמעט שלם"

בשלב הזה לא ברור עדיין מה גרם לשריפה, אולם הבדיקה מצביעה על המוקד בסלון הקרוואן. "אנחנו כל הזמן חושבים

מה היה יכול לקרות אם השריפה הייתה מתגלה שנייה מאוחר יותר", מהרהר אריאל. "חס ושלום, אם התינוק שלנו היה שואף עוד קצת עשן - הוא כבר לא היה איתנו. אפשר להגיד שזה נס".

 

מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בתל השומר, ד"ר אייל וינקלר: "לשמחתנו אריאל נמצא במצב מצוין וריפוי הכוויות כמעט שלם. יש לו כוויות בדרגה שנייה ב-15 אחוז משטח הגוף ואנחנו מצפים שהוא יתאושש מכך בהקדם. הבנות סובלות מכוויות קלות בידיים. מחר נעשה להם בדיקה נוספת למקרה שדרושה התערבות ניתוחית. זה סיפור מעורר התפעלות, אבל לצערי זה לא נדיר שבשעות קשות כאלה אנשים מבצעים מעשים הרואיים".

 

אריאל טל סיכם: "להבא, אני ממליץ להוציא אנשים מבית בוער כמה שיותר מהר ולתת לאנשי המקצוע לדאוג לשריפה. מה שחשוב זה לעזוב את הבית. אלה שניות קריטיות וחשוב לנצל אותן לדברים החשובים באמת".

 

רוצים לתרום למשפחת טל?  שלחו מייל ל- helptal11@gmail.com  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקרוואן השרוף של משפחת טל. השכנים התגייסו לסייע בשיקום
צילום: אהרון מלטר, סוכנות תצפית
מומלצים