שתף קטע נבחר

ההאקר הבטיח, אתרי הבורסה ואל על נפלו

ההאקר 0xOmar מסר ל-ynet ששמע מפעילים פרו-פלסטינים על המתקפה המתוכננת - וזו יצאה לפועל. במקביל, קרא חמאס להגביר את קצב הפריצות למחשבים בישראל ב"מלחמה האלקטרונית נגד הכיבוש"

התפתחויות חדשות במלחמה המקוונת: OxOmar ההאקר הסעודי, שפתח את החזית הממוחשבת כשפרסם את פרטי האשראי של אלפי ישראלים, אמר הלילה (ב') ל-ynet כי קבוצת האקרים פרו-פלסטינים המכנה את עצמה "סיוט" הודיעה כי בשעות הבוקר תפיל את אתר האינטרנט של חברת התעופה אל על וכן את אתר האינטרנט של הבורסה לניירות ערך. ואכן, לפני 10:00 שני האתרים לא פעלו.

 

מלחמה ברשת - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

 

האתר של אל על לא עלה כלל, ואתר הבורסה לניירות ערך "קרטע", והציג רק את נתוני המסחר, בלי שום אפשרות לפעולה אחרת. בבורסה הבהירו שהמסחר עצמו מתנהל כרגיל, והמחשב המנהל אותו נפרד מהאתר. כעבור כשעה וחצי האתר חזר לפעילת רגילה.

 

מחברת אל על נמסר בתגובה כי הם "עוקבים מקרוב אחר פעילות ההאקר הסעודי, ונוקטים באמצעי זהירות בפעילותו של אתר החברה. כתוצאה מכך ייתכנו שיבושים בפעילותו של האתר".

 

מי בדיוק מגן על האתרים הללו מפני תקיפות? גורמים במשרד ראש הממשלה ציינו כי "מטה הסייבר הלאומי נמצא בשלבי הקמה ראשונים, ועדיין לא החל לפעול. בכל מקרה, המטה לא יפעל כחייל בשטח ולא יגן בעצמו על אתרים, אלא יתאם את נושא הסייבר ברמה הלאומית, בין הגופים הרבים שעוסקים בזה, הן במגזר העסקי והן בממשלה". ההערכה היא כי המטה יחל לפעול בעוד כשנה.

 

"חזית חדשה בהתנגדות לישראל"

אותו האקר המכנה עצמו 0xOmar הביע בהתכתבותו עם ynet כעס רב על שתיבת הדואר האלקטרוני שלו נסגרה וכי הוא נאלץ ליצור קשר באמצעות תיבה חלופית שפתח.

 

במקביל, ההאקר הפרו-ישראלי חניבעל, הטוען שהוא "יהודי החי במקום כלשהו בעולם", פרסם אמש את פרטי הכניסה לחשבונותיהם של כ-20 אלף חשבונות פייסבוק של ערבים ממדינות שונות. בנוסף, הכריז חניבעל כי ברשותו פרטים המאפשרים להיכנס לחשבונות בנק של כעשרה מיליון בני-אדם באיראן ובסעודיה. "אגרום להם נזקים בהיקף של מיליארדי דולרים", הודיע חניבעל. מבדיקת ynet עולה כי הפרטים שפורסמו אכן מאפשרים להיכנס ללא אישור לחשבונות הפייסבוק של בעליהם.

 

במקביל, דובר חמאס קרא להאקרים פרו-פלסטינים ברחבי העולם להסלים את המלחמה המקוונת ולהגביר את הפריצות למחשבים בישראל. סוכנות הידיעות "בלומברג" דיווחה כי דובר הארגון, סמי אבו זוהרי, הצהיר כי הוא מצדיע להאקרים הערבים שפרצו למערכות ממוחשבות בישראל וקרא להם להגביר את פעילותם. "חדירה לאתרים ישראליים מהווה פתיחה של חזית חדשה בהתנגדות, והתחלה של מלחמה אלקטרונית נגד הכיבוש הישראלי", הוא אמר. 

 

עד כה נחשפו באינטרנט מספרי כרטיסי האשראי ופרטי הזיהוי של יותר מ-20 אלף ישראלים. בתגובה, האקרים ישראלים ותומכי ישראל פרסמו פרטים המאפשרים להשתמש בכרטיסי אשראי של מאות מתושבי מדינות ערב. ההאקר יוני, המציג עצמו כמנהיג קבוצת ההאקרים הישראלים, הבהיר במאמר שפורסם ב-ynet כי ההאקרים הישראלים "אינם פועלים נגד לאום מסוים, וכל אדם שיפעל נגד עקרונות הקבוצה ייפגע בלי הבדל דת גזע או מין. אנו כקבוצה מצרים על הפגיעה בחפים מפשע ומנסים להימנע מכך עד כמה שאפשר, אך במלחמה הזו, זה דבר הכרחי ואין לנו ברירה אלא לעשות כך".

פורסם לראשונה 16/01/2012 06:17

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הבורסה, הבוקר
המסחר בבורסה ממשיך כרגיל
צילום: דנה קופל
תמונת החשוד כהאקר הסעודי 0xOmar
מומלצים