שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עובדי בית ליסין מאיימים בעיצומים

  עובדי תיאטרון בית ליסין מוחים על השחיקה בשכרם ודורשים מההנהלה להגיע למיצוי משא ומתן על הסכם קיבוצי

  עובדי הבמה של תיאטרון בית ליסין מאיימים בעיצומים שיחלו כבר ביום חמישי הקרוב ויימשכו, בשלב ראשון, לאורך כל סוף השבוע. מזה כשנה וחצי מבקשים העובדים להסדיר את זכויותיהם במסגרת הסכם קיבוצי על מנת להגן על שכרם שנשחק, אך גם סכסוך העבודה שהוכרז בנובמבר 2010 לא הוביל לשינוי לו ייחלו. העובדים טוענים: "חודשים ארוכים מושכים אותנו באף. לכאורה יש משא ומתן אך שום דבר לא באמת קורה. יש בתיאטרון עובדים שמזה עשר שנים לא קיבלו תוספת שכר ואי אפשר להמשיך כך. הגיעו מים עד נפש".

   

  לפני כיומיים הונח על שולחנה של מנכ"לית תיאטרון בית ליסין, ציפי פינס, מכתב שביקש להתריע על כוונת העובדים לפתוח בעיצומים. פינס, שנמצאת בימים אלה בחו"ל, קיבלה את המסר אך עד כה לא העבירה תגובה רשמית מצדה או מצד ההנהלה.

   

  ההחלטה על פתיחה בעיצומים, שאם אכן ימומשו יחולו על הצגות התיאטרון בתל אביב בלבד, זכתה היום לכתף קרה מצד הסתדרות העובדים. ציון אלגריסי, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות העובדים אומר היום ל-ynet: "יש לנו סכסוך עבודה שהוכרז כדי ליצור הסכם קיבוצי ואנחנו בעיצומו של מו"מ. הגשנו הצעה להנהלת התיאטרון והם שוקלים אותה. לא מקובל עלינו שעובדים יפתחו בעיצומים כשמנכ"לית התיאטרון לא בארץ ולכן ביקשתי מהם שיתאפקו וימתינו לשובה. במידה והיא תסרב לדרישות, מבחינתי, זכותם לשבות - אבל לא לפני חזרתה ארצה".

   

  מאחורי הקלעים אומרים היום ל-ynet: "יש התמרמרות גדולה בקרב חלק מהעובדים נגד ההסתדרות על כך שהם לא ממהרים לממש את סכסוך העבודה או להגיע להסדר רציני. הדבר אולי קשור בכך שבית ליסין היה מראשית דרכו חלק ממוסדות הסתדרות העובדים - ולהסתדרות יש עד היום מניות בתיאטרון. בינתיים בהסתדרות בעיקר מצהירים הצהרות אבל לא פועלים".

   

  עו"ד בני כהן, שמייצג את עובדי הבמה בתיאטרון בית ליסין, אומר היום בתגובה

  לדברים: "יש בבית ליסין התייחסות סלקטיבית לעובדי במה. חלקם מקבלים באופן שוטף תוספות שכר, בעוד ששכרם של אחרים נשחק במשך שנים ארוכות. כל הניסיונות להסדיר את הנושא לא צלחו עד כה והמנטרה שחוזרת על עצמה מצד הנהלת התיאטרון היא שבמצב הקיים המוסד לא יעמוד במתן תוספות שכר. הם מעדיפים לשנות את שיטת חישוב השכר למורת רוחם של העובדים שלא מוכנים לספוג עוד מכה".

   

  לדברי עו"ד כהן דרישות העובדים כוללות תוספת שכר זהה לזו שהוחלה בשנים האחרונות על השירות הציבורי בהיקף של 7.25% לצד תשלום תוספת ותק של 1% על כל שנת עבודה. עו"ד כהן מדגיש: "העיצומים תוכננו לתחילת השבוע הנוכחי אך כיוון שהגברת פינס אינה בארץ הוחלט לדחות אותם ליום חמישי. לעת עתה מדובר בעיצומים שייערכו רק בהצגות שמתוכננות להתקיים בתל אביב על מנת לא להגיע להסלמה מיותרת".

   

  מתיאטרון בית ליסין נמסר בתגובה: "עובדי הוועד הטכני הכריזו על סכסוך עבודה ומאיימים להשבית את התיאטרון. סכסוך העבודה מוכר ומטופל על ידי הגורמים הרלוונטיים בתיאטרון ובהנהלה הציבורית שלו. דרישותיהם לשינוי תנאי העסקתם ותוספות השכר שהם מבקשים מעמידים בסכנה מוחשית את קיומו של התיאטרון ואנו פועלים למציאת פתרון".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מנכ"לית בית ליסין, ציפי פינס. עדיין לא הגיבה
  צילום: דור מלכה
  לאתר ההטבות
  מומלצים