שתף קטע נבחר

ויקיפדיה תוחשך כאות מחאה על צנזורה

כאות מחאה על הצעות חוק שלטעמה עלולות לפגוע באינטרנט ובוויקיפידה, תחשיך האנציקלופדיה החופשית את האתר למשך 24 שעות

האנציקלופדיה החופשית ויקיפדיה תוחשך מחר (ד') למשך 24 שעות בגירסתה האנגלית, כאות מחאה על חוקים שנידונים בשני בתי הקונגרס האמריקאי וש"יפגעו באינטרנט החופשית", על פי הודעה שפירסמה ויקיפדיה. גם ברדיט, אתר שמפרסם חדשות וקישורים מרחבי הרשת, הודיעו כי ישביתו את האתר למשך 12 שעות, בגלל הצנזורה שלטעמו מפעיל הממשל האמריקני על האינטרנט. אתרים אחרים גם הודיעו על הצטרפותם למחאה.

 

המוחים מתנגדים לשני חוקים שמכונים SOPA ו-PIPA. על פי תקצירים שמתפרסמים באתר הקונגרס הפתוח, החוקים יאפשרו למשרד המשפטים האמריקני להוריד מהרשת אתר שפגע לטעמו בזכויות יוצרים, או שידר סרטים ותוכניות לצפיה ישירה ללא אישור. יהיה אפשר לפעול משפטית נגד אתרים כאלה, ובסמכות משרד המשפטים יהיה לחסום גישה לאתרים הללו על ידי מנועי חיפוש ואתרי רשתות חברתיות. מפעילי אתרים יוכלו לקבל עונש מאסר של חמש שנים.

 

הדיון על ה-SOPA נדחה למועד לא ידוע על פי דיווח של Digital Trends. קולות של התנגדות נשמעו גם מבכירים לשכתו של הנשיא אובמה, כולל מנהל הטכנולוגיה בבית הלבן. עם זאת, לא הושמעה התנגדות חד משמעית לחוקים הללו מצידו של אובמה. הצעת ה-PIPA אמורה לעלות לדיון נוסף כבר השבוע.

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים