שתף קטע נבחר

פגרי כלבים, תולעים ואסלות שבורות בבסיס צה"ל

לוחמים שהגיעו לבסיס במרכז נחרדו לגלות פגרי כלבים, תולעים במטבח, אסלות שבורות וחיות משוטטות: "איך אפשר לשרוד בתנאים קיצוניים כאלו?". דובר צה"ל: המפגעים תוקנו

פגרי כלבים, חמורים מלאי פרעושים, כלבים חשודים כנגועים בכלבת, ביוב זורם, גמלים משוטטים, גדרות פרוצות, תולעים במטבח, אסלות שבורות ומקלחות רקובות - אלו התנאים שציפו ללוחמי יחידה קרבית בסדיר, שהגיעו לפני מספר שבועות לאימונים בבסיס במרכז הארץ.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בשיחה עם ynet סיפרו חלק מהלוחמים כי נדהמו מהעזובה הכללית בבסיס, שנראתה

בכל פינה. "באמצע הלילה הבחנו פתאום בראש של גמל באמצע החדר, לאחר שהגיח מהחלון. זה היה הזוי ומפחיד", סיפר אחד החיילים. "אני לא מבין איך אפשר לשרוד בתנאים קיצוניים כאלו. אמנם לא מדובר באחד מבסיסי האימונים הגדולים, וגם המיקום שלו נידח יחסית, אבל זו לא סיבה להזניח בצורה כזו".  

 

יש לציין כי הבסיס המדובר אינו מאויש באופן סדיר, ומשמש אחת לכמה חודשים כמקום אימונים ליחידות השונות. זו ככל הנראה גם הסיבה להזנחה הרבה בו. "אני לא יודע איך אלו שלפנינו הצליחו להתאמן ולשהות בתת-תנאים כאלו, זה סכנת נפשות של ממש", אמר אחד החיילים. "ביקורות התחזוקה שעושים בצבא לא שוות כלום אם לא משקיעים מינימום משאבים בבסיס שבו צריכים לאכול, לשתות להתאמן ולישון מאות חיילים".

 

"עזובה וסירחון בלתי נסבלים"

"מקלחות לא צריכות להיות חדשות והמטבח לא חייב להיראות כמו בית מרקחת", הוסיף חייל אחר, "מה גם שעבורנו, אחרי שבועות בשטח, כל בסיס הוא כמו בית מלון, אבל עזובה וסירחון שכאלה הם פשוט בלתי נסבלים".

 

חלק מהחיילים הגישו קבילה בעניין לנציב קבילות החיילים, אלוף (מיל') יצחק בריק.

צוות של הנציבות התערב במהרה ושלח נציגים לשטח לבדוק את התלונה, ממנה עלה כי המצב גרוע יותר ממה שתיארו החיילים. בעקבות הקבילה והדרישה להתערבות מיידית שהעביר נציב הקבילות לקצינים הבכירים באוגדה הרלוונטית שאמונים על הנושא, החלו בצבא בשיקום, שיפוץ וניקוי הבסיס.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "נושא התשתיות בבסיס האימונים הוכר לכל הגורמים הנוגעים בדבר בחודש נובמבר וטופל בכל המישורים הרלוונטיים, וכיום המצב אינו כמתואר. לבסיס מונה מפקד לוגיסטי המהווה כתובת ליחידות המתאמנות במקום, ובמקביל טופלו תנאי התברואה לרבות ריסוס והדברה במחנה, תיקון הגדרות ופינוי הפגרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"סכנת נפשות של ממש" (ארכיון)
צילום: רועי עידן
גמל הכניס ראש לחדר בלילה. "הזוי ומפחיד"
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים