שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מי מפסיד יותר ימי עבודה למחלות - גברים או נשים?

  עכשיו זה רשמי: נשים מפסידות פחות ימי עבודה מגברים בזמן מחלה, כך עולה מסקר שנערך בנושא. גברים צעירים ורווקים נוטים להישאר בבית גם אם הם "קצת" לא מרגישים טוב. וכמה ימי עבודה מפסידים הורים בגלל השפעת של ילדיהם?

  כשגברים חולים הם נכנסים ישר למיטה, וכשנשים חולות הן ממשיכות לעבוד. זהו כבר לא סתם מיתוס, אלא תוצאותיו של סקר שערך מכון המחקר TNS טלסקר עבור "אקמול צינון ושפעת" של חברת "טבע". על פי הסקר גברים צעירים ורווקים נוטים להישאר בבית גם אם הם "קצת" לא מרגישים טוב, יותר מאשר שאר חלקי האוכלוסייה. יותר ממחצית מהנשים, לעומת זאת, ממשיכות ללכת לעבודה. 

   

  עוד על מחלות חורף:

  12 כללים שיגנו על הילדים מפני מחלות החורף 

  מיתוסים של בריאות בחורף: נכון או לא נכון?

  מיץ תפוחים לנזלת: איך להקל על מחלות החורף?

   

  בסקר נבדק מדגם מייצג של 279 בוגרים בגילאי 18-65 שחלו בשפעת בשלושת החודשים האחרונים.

  80% מהם הצהירו כי הם מטפלים בעצמם בבית כאשר הם חולים בשפעת. 60% מהנשים נוהגות לשלב דרכי טיפול קונבנציונליות עם תרופות "סבתא", כגון מרק עוף. הגברים, לעומת זאת, לא אוהבים לשלב ו-60% הצהירו כי הם מעדיפים טיפול בתרופות "סבתא". עוד עולה מהסקר כי 80% בוחרים לטפל בעצמם באמצעות תרופות להורדת חום ומשככי כאבים ללא מרשם.  

   

  נתונים נוספים מאשרים, כאמור, את המיתוס כי נשיםממשיכות לעבוד גם כשהן חולות. עלפי הסקר נשים נוטות להפסיד פחות ימי עבודה כאשר הן חולות,לעומת גברים (54% נשים לעומת 46% מהגברים), ורוב הנשאלים העידו כי יישארו בבית רק אם מצבם מאוד חמור. לעומת זאת, גברים צעירים ורווקים נוטים להישאר בבית גם אם הם "קצת" לא מרגישים טוב, יותר מאשר שאר חלקי האוכלוסייה.

   

  ומה לגבי העדרות מהעבודה בגלל מחלות של הילדים? מהסקר עלה כי הורים לילדים עד גיל 18 נעדרים למשך 4.5 ימים בממוצע מהעבודה במהלך עונת חורף. כ-46% מההורים דיווחו כי הם גם נדבקים בשפעת מילדיהם לעיתים תכופות. למרות זאת, רק 19.8% מההורים לילדים עד גיל שש קיבלו חיסון כנגד שפעת ועיקר המתחסנים כנגד שפעת הם גברים מעל גיל 50.

   
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חולה? "קצת" לא מרגיש טוב
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים