שתף קטע נבחר

ביה"ח: "לתינוק שברים בצלעות מחבלה או מחלה"

לרופאים טרם ברור מה גרם לחבלות בגופם של התאומים, שמצבו של אחד מהם קשה. מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים לא שלל אפשרות כי תסמונת תורשתית הובילה לשברים בגופם

חבלה, מחלה תורשתית או מחלה זיהומית? התאומים בני ארבעת החודשים שהובהלו אתמול (יום ד') לבית החולים תל השומר עדיין מאושפזים במחלקה לטיפול נמרץ ילדים. מנהל המחלקה אישר כי מצבו של התינוק קשה וקריטי, והבהיר כי הרופאים עדיין לא יודעים מה מקור הפגיעות מהן הוא סובל. מצבה של התינוקת יציב.

 

עוד בחדשות ynet:

שנה למהפכה: שגריר ישראל עזב זמנית את קהיר

אישום: שדדה שכנתה בת 84 ושפכה מים רותחים

כינה חיילים "נאצים", התנצל - והרשעתו בוטלה

 

פרופ' גידי פרת, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים ספרא שבתל השומר, אמר כי התאומים המאושפזים במחלקתו הגיעו אתמול בשעות הערב, כשאחד מהם במצב קשה. "אנחנו עוברים זמן קשה עם המשפחה ועושים כל מאמץ כדי לעזור לילדים וגם למשפחה. זה זמן קשה עבורם, וזמן קשה ועצוב גם לנו".

 

לדברי מנהל המחלקה, "יש לתינוק שברים בצלעות ופגיעה באיברים אחרים, שנגרמו חלקם מפגיעה מהמחלה מהם סובלים השניים. אנחנו עושים את כל המאמצים כדי להציל את חיי התינוק". הוא לא שלל אף אחת מהאפשרויות שעלו: "יש סימנים של שברים ויכול להיות שהם נגמרו ממחלה תורשתית או ממחלה זיהומית, אך יכול להיות גם שהם נגרמו מחבלה".

 

פרופ' פרת לא ענה ישירות לשאלה מה לדעתו אירע לתאומים, ואמר: "ההורים ראו את הילד מפסיק לנשום והם קראו לאמבולנס".

לדבריו, "יש לתאומים פגיעות דומות למחלה אוסטאוגנזיס אימפרפקטה" - תסמונת תורשתית המתאפיינת בשבירות-יתר של העצמות ובצפיפות עצם נמוכה.

 

לבקשת המשטרה, פרופ' יהודה היס, הרופא המשפטי הראשי במכון לרפואה משפטית, בדק את התינוקות המאושפזים. את תוצאות הבדיקה וממצאייה אמור להעביר פרופ' היס למשטרה לכל המאוחר ביום ראשון, משם ימשיכו החוקרים לבדוק את פרטי המקרה ולנסות לברר האם מדובר במחלה או בחבלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תל השומר. התאומים עדיין מאושפזים
צילום: דנה קופל
מומלצים