שתף קטע נבחר

תקדים בבריטניה: 3 הורשעו בהסתה נגד הומואים

לראשונה מאז נכנס לתוקפו החוק האוסר על הסתה על רקע מגדרי, הורשעו שלושה מוסלמים שהפיצו עלונים נגד הקהילה הגאה. "רק גזר דין מוות ימחק את פשעם", נכתב באחד מהם

בריטניה נוקטת עמדה תקדימית נגד הסתה בגנות הקהילה הגאה. שלושה מוסלמים שהואשמו בהפצת עלונים נגד הומוסקסואלים הפכו אתמול (יום ו') למורשעים הראשונים בעבירה על החוק האוסר על הסתה על רקע מגדרי. לפי החוק, שנכנס לתוקפו ב-2010, ניתן יהיה לגזור עליהם עד שבע שנות מאסר.

 

גאווה בממלכה - הכותרות ב-ynet:

בריטניה: הומואים יתחתנו בכנסייה ובית כנסת?

פוליטיקאי בריטי: 'הפעילים הגאים הם גיי-סטאפו'

בריטניה: מלון ישלם פיצוי לאחר שהפלה הומואים

תוכנית בבריטניה: ילמדו על הומואים - במתמטיקה

 

בית המשפט קבע כי השלושה, כאביר אחמד, רזבן ג'אבד ואיחג'ז עלי, תושבי העיר דרבי, הפרו את החוק בכך שחילקו עלונים בהם נטען כי "גזר דין מוות הוא הדרך היחידה למחוק פשע לא מוסרי זה ולמנוע ממנו להשחית את החברה". בעלון נוסף שהפיצו החשודים הוצגה המילה GAY כראשי תיבות של המשפט "אלוהים מתעב אותך", ובעלון אחר נאמר כי על בעלי נטייה הומוסקסואלית להשתנות או שישרפו.

 

השלושה הודו בהפצת הכרוזים אך הכחישו את המיוחס להם בבית המשפט. במהלך הדיונים צוטט אחמד אומר בחקירתו במשטרה כי אינו מאמין שהדעות שהביעו היו מוטעות. לטענתו, עלון זה רק ביטא את תפיסת ההומוסקסואליות באיסלאם. עם זאת, חבר המושבעים לא השתכנע והרשיע את השלושה. דינם ייגזר בחודש הבא. שניים אחרים שהואשמו באותה עבירה, נמצאו זכאים.

 

החוק שתוקן ב-2010 ומגדיר הסתה על בסיס נטייה מינית כפשע, קובע כי על התביעה לא רק להוכיח שהמסרים שבנדון הינם פוגעניים אלא גם להראות שהם מאיימים על שלום אזרחים והופצו בכוונה להסית נגדם.

 

לאחר מתן פסק הדין, הביעה התובעת סו המינג שביעות רצון. "לכולם יש זכות להיות מוגנים על ידי החוק", הדגישה. "אנחנו מצרים על פשעים הומופוביים, כמו גם על כל פשעי השנאה, במיוחד מאחר שהם פוגעים בזכותם של האנשים לחוש ביטחון".

 

"התיק לא עוסק בהגבלת אמונות דתיות או בפגיעה בזכותם של המאמינים לחנך אחרים לגבי תפיסות אלו", היא הוסיפה, "אלא העניין הוא שאמונות כאלו צריכות לבוא לידי ביטוי באופן חוקי ולא להסית אחרים לשנאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לכולם יש זכות להיות מוגנים". ארכיון
צילום: עופר עמרם
מומלצים