שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "הדירה" זכה בפרס הסרט הדוקומנטרי בגרמניה

  סרטו של הבמאי הישראלי ארנון גולדפינגר "הדירה" , שמתאר את פינוי דירתה וגילוי עברה של סבתו המתה של הבמאי, זכה בפרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר בגרמניה

  הבמאי ארנון גולדפינגר זכה בסוף השבוע בפרס הקולנוע של בוואריה Bayerischer Filmpreis עבור סרטו "הדירה", תחת הקטגוריה: הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר. פרס הקולנוע של בוואריה ניתן לציון "הישג יוצא דופן בקולנוע הגרמני", ונחשב יחד עם פרס האקדמיה הגרמנית לאחד משני הפרסים החשובים ביותר המוענקים להישגים קולנועיים בגרמניה. הסרט מספר על משפחת הבמאי המפנה את דירת סבתו לאחר מותה, ומגלה שם עדויות ורמזים לעבר שלא סופר מעולם.

   

  זוהי הפעם הראשונה בה סרט ישראלי זוכה בפרס זה, וכן אחת הפעמים

  הבודדות שסרט כלשהו זכה בו טרם יציאתו לאקרנים. הפרס הוענק בתאטרון בCuvilliés Theatre במינכן. וים ונדרס קיבל בטקס פרס על מפעל חיים ועידוד רב לסרטו "פינה" המועמד הגרמני לאוסקר האמריקני.

   

  "הטקס היה מאוד מרשים והתנהל כולו בגרמנית", סיפר גולדפינגר. "כשהגיע תורי העלו לבמה את אקסל מיילברג, שהוא שחקן וכוכב גדול מאוד במינכן. הוא זה שעשה את הקריינות לגרסה הגרמנית של הסרט. המנחה על הבמה ושאל אותו האם הוא הרגיש כבר בהקלטות שמדובר בסרט מאוד מיוחד, הוא השיב שבהחלט, שמדובר בסרט שמביא מבט חדש שלא נראה עוד על ההיסטוריה של שני העמים, שכנראה רק הדור השלישי יכול לדבר עליו."

   

  "הדירה" עומד לצאת להפצה מסחרית ברחבי גרמניה בתחילת אפריל הקרוב. בארץ זכה הסרט בפרס "אופיר" לסרט התיעודי הטוב ביותר לשנת 2011, פרס הפורום הדוקומנטרי לסרט הטוב ביותר, הבימוי הטוב ביותר והתחקיר הטוב ביותר, ופרס הבימוי של סרט תיעודי בפסטיבל הקולנוע בירושלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים