שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קלינטון ופרס ישתתפו ב"ועידת שלום" בפייסבוק
  אלפי גולשים מישראל וממדינות ערב, החל במצרים ולבנון וכלה בסעודיה ומרוקו, ישתתפו מחר בוועידת השלום הווירטואלית הגדולה של מרכז פרס לשלום או יעקבו אחריה. גם קלינטון, אבו מאזן ופפ גוארדיולה מברצלונה יברכו אתכם אם תצטרפו

  בוועידת מדריד ב-1991 כבר ניסו מנהיגי ערב וישראל לשבת סביב שולחן אחד, וניצנים של תקווה הנצו גם בהסכם אוסלו ב-1993 ובהסכם השלום עם ירדן ב-1995. אבל מאז ראינו אינספור ועידות, פגישות, ישיבות ופסגות - שלא הובילו לדבר. אולי מחר (יום ב'), השלום יפרוץ פתאום - דרך האינטרנט.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

   

  בשעה 10:00 בדיוק יינתן האות, וועידת הפייסבוק הראשונה לשלום, שבה ישתתפו נציגים מישראל ומהעולם הערבי, תצא לדרך. את הוועידה מקדמים מרכז פרס לשלום ועמותת "יאללה פלסטין". היא באה אחרי שנה וחצי שבה קידם נשיא מרכז פרס לשלום, אורי סביר, את השקת עמוד הפייסבוק "יאללה" שיאפשר למנהיגים צעירים, ישראלים ופלסטינים להידבר דרך הרשת החברתית.

   

  הילרי קלינטון. גם היא תברך אתכם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  הילרי קלינטון. גם היא תברך אתכם(צילום: רויטרס)

   

  הוועידה תקבל חיזוק מדמויות מוכרות למדי: מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון תפתח את הוועידה בברכה מיוחדת, ואחריה יברך נשיא מדינת ישראל, שמעון פרס. אישים מפורסמים אחרים יברכו, חלקם בסרטונים מוקלטים ואחרים בכתב, ובהם נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן, מאמן קבוצת הכדורגל של ברצלונה פפ גוארדיולה, סגנו הבכיר של מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, הזמרת אחינועם ניני ועוד. בעזרת אפליקציה מיוחדת יוכלו גולשים מכל העולם לצפות בוועידה.

   

  פפ גוארדיולה. תשכחו ממסי, תביאו שלום (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  פפ גוארדיולה. תשכחו ממסי, תביאו שלום(צילום: רויטרס)

   

  כשקבוצת "יאללה" הושקה, העריכו מקימיה כי תהיה זו עוד יוזמה אינטרנטית שתמשוך אליה לכל היותר 2,500 חברים, כפי שאופייני בדרך כלל לקבוצות מסוג זה. אלא שהמחאה החברתית בישראל בקיץ האחרון והמהפכות במדינות ערב שבהן היה פייסבוק לכלי מרכזי, היו מקפצה משמעותית למיזם. כיום רשומים לעמוד הקבוצה 37 אלף חברים, בהם כ-9,000 מצרים,

  3,500 ישראלים, 2,500 פלסטינים,1,500 אלגי'ראים, 1,400 מרוקנים, 1,050 עיראקים, 700 סעודים, 500 לובים, 190 מלבנון ונציגים נוספים ממדינות אחרות.

   

  ההידברות בין הנציגים הולידה ועדת היגוי אינטרנטית, שבמסגרתה החליטו הצעירים לקיים את ועידת השלום בפייסבוק. "מטרת הוועידה", אומר סביר, "היא בראש ובראשונה לגבש סדר יום של הדור הצעיר במזרח התיכון לגבי עתיד האזור. המטרה השנייה היא לאמץ ארבעה פרויקטים או מיזמים משותפים שיהיו מעין חממות טכנולוגיות, בהם הקמת אקדמיה ללימודים מקוונים, הכשרת מנהיגות צעירה בשיתוף עם האוניברסיטאות הגדולות בארה"ב, קידום פרויקט מוזיקה ועוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולי מעל ראשי המנהיגים, העמים יגיעו להסדר? פייסבוק
  מומלצים