שתף קטע נבחר

גאדג'טים: נשק שיורק מים, שקע לאייפון בטנק

החידושים האחרונים בשדה הקרב העתידי של ילדי ישראל, שדרוג השהות בנגמ"ש של חיילי צה"ל, וגם: רובוט אינטליגנט שמנקה את הבית, שר, מדבר ושואב הכל, כולל את הארנק

היום כבר ממש קשה "למשוך" את הילדים מהמחשב, שלא לדבר על לעודד אותם לבצע סוג של פעילות ספורטיבית. הייתי צריך לשפשף את העיניים כאשר בני אדום השיער וחבריו חזרו אדומים ומזיעים משעות ארוכות של משחק עם רובי האקספלודרז (Exploderz), מוצר שעשה חיל בארצות הברית ומעניק שעות ארוכות של חוויה בעיקר לבנים שוחרי קרבות.

 

 

המדובר, תאמינו או לא, בכדורי ג'ל ממולאי מים - 99.3% מים למען הדיוק, הנורים בעוצמה מרשימה ביותר מרובה המיועד בדיוק למטרה זו. רובי האקספלודרז מגיעים בשלושה גדלים שונים, והאמת היא שגם הילדים וגם המבוגרים בבית התלהבו וערכו קרבות קשים ועקובים ממים. מחירי כלי הנשק יורקי המים נעים מ-99 שקל לאקדח הקטן, דרך 199 שקל לרובה הסער, ועד ל-299 שקל לרובה הצלפים, שהתברר ללא ספק כי הוא האיכותי והשווה ביותר שבין השלושה.

 

 

מחיר מחסנית מלאה ב-500 כדורים ינוע בין 30 ל-35 שקל, וניתן למצוא את הרובים והתחמושת ברוב חנויות הצעצועים השונות בארץ. האמת היא שבמבט ראשון הייתי בטוח שמדובר בגימיק, אבל לאחר שהבנים הגדולים, בני ה-15 התלהבו ולא הפסיקו לשחק, הבנתי שייקח להם זמן רב עד שהם ישתעממו מהמוצר. צעקות ההנאה היו מאוד אותנטיות, ולו בגלל שהן נשמעו לשם שינוי מחוץ לבית ולא מול המסך. http://www.xploderz.com/

 

החיילים זמינים גם בשטח

גל גוטליב פיתח מוצר יוצא דופן שבא לעשות את החיים קצת יותר קלים ללוחמים בשטח. מדובר על שמ"צ (שקע מצת צבאי), המיועד בעיקר לטעינה של טלפונים סלולאריים ושאר מוצרים מתוך כלי רכב צבאיים כגון טנקים ונגמשי"ם ואפילו ג'יפים של סיור. כיוון שבכל המכונות הללו שקע המתח בנוי בצורה שונה מכל מה שאנו מכירים, הצמה למעשה משמשת כמתאם לצרכן ה"אזרחי".

 

חשוב מאוד לציין כי המתח שיוצא מכלי הרכב הצבאיים הוא בעוצמה של 24 וולט, ולכן יש לבדוק היטב את טווח התאימות של המוצר אותו אנו מחברים למתח. את המוצר שעולה 160 שקלים ניתן למצוא באתר: http://www.walkin.co.il/.

 

הו הרובוט הרובוט

חברת "אלקטרוגל" מייבאת לארץ את הפיתוח המקורי ביותר שראיתי בכל הקשור לשואבים רובוטיים. מדובר במוצר ששמו Deebot, המיוצר בחברת Ecovacs (אתר החברה: http://www.ecovacs.co.il/), החברה המובילה בעולם ביצור שואבי אבק בכלל ושואבים רובוטים בפרט.

 

הרובוט D76 מצויד בעשרות חיישנים שונים המאפשרים לו לעבוד באמצעות אינטליגנציה מלאכותית מרשימה, כך הוא יודע מתי הוא מעל לשטיח שצריך לחבוט בו, מה מצב הסוללה, באיזה שעות לא מפריעים לבעל הבית והכי חשוב - מתי המיכל הפנימי מלא - מה שאומר שחוזרים הביתה אל תחנת העגינה עליה מורכב השואב הציקלוני עצמו ששואב את כל מה שאסף הרובוט עד כה.

 

לרובוט גימיקים כמו אפשרות לדבר, לשיר, ואפילו להשמיע שירים (הכל די נמאס לאחר מספר דקות למען האמת) אבל בכל הקשור לאיכות הניקיון ואופציית ריקון המיכל, היכולת מרשימה..

 

הרובוט עולה לא פחות מ-3,500 שקלים. עם זאת, הצרכן מקבל מעבר לרובוט עצמו, מזוודה ענקית הכוללת עולם ומלואו של מברשות וציוד קצה המאפשר למעשה להוציא את מיכל הריקון המקורי בעמדת הטעינה, להכתיף אותו כמו תיק צד - ולחבר אליו את שלל האביזרים כדי לבצע פעולות שאיבה משלימות.

 

מעבר לאחריות החברה למשך שנה, חשוב לציין גם את האנשים יוצאי הדופן העומדים מאחורי ייבוא המוצר: מיקי ועמית פיליפסון, שני "ייקים" ששמו להם למטרה להעניק שירות יוצא דופן בכל הקשור לתמיכה ועזרה - נוף מאוד חריג בעולם העסקים המקומיים שמעניק לדעתי ערך נוסף נדיר לשואב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
קרבות עקובים ממים
צילום: אבישי זיגמן, שי רוזנצוויג
צילום: אבישי זיגמן, שי רוזנצוויג
מומלצים