שתף קטע נבחר

יאיר לפיד נגד תומכי הלגליזציה

דיון בעמוד הפייסבוק של הילד החדש בשכונת הפוליטיקה, הגיע לטונים וירטואלים צורמים. האגודה למען ליגליזציה מבטיחה שלפיד הוא לא הקורבן האחרון. למען הרקורד: הם התחילו

הנה עובדת יאיר לפיד: המצטרף הטרי לפוליטיקה מתנגד ללגליזציה. לפיד הוא אחד מהסלבים הישראלים הגדולים בפייסבוק, והוא לומד על בשרו כי הנוכחות אמנם מועילה למועמד ליצור קשר יותר אישי עם קהל בוחריו - אבל לפעמים פייסבוק הוא חרב פיפיות. כך קרה אמש, כשהתומכים בלגליזציה של סמים קלים ניסו להבין אם לפיד הוא משלהם.

 

עוד ב-ynet מחשבים:

 

 

מתוך הדיון ()
מתוך הדיון

 

קבוצת ''דור האמת'', לובי שחרט על דגלו את המאבק למען ליגליזיציה של סמים קלים, החליטה להפציץ את הדף של לפיד בשאלות ואמירות שגרמו למנהל העמוד למחוק ולחסום את הדף הרשמי של הקבוצה, כמו גם כמה מהמשתמשים.

 

מתוך הדיון  ()
מתוך הדיון

 

יש לציין כי הדיון של אנשי הלגליזציה החל כבר לפני כמה חודשים, ביוני 2011, כבר שאלו אנשי העמותה מה דעתו של לפיד על סמים והוא כבר ענה: ''אני נגדכם, אני חושב שאסור לעשות ליגליזציה כל עוד אין ליגליזציה כזו גם בארה"ב ובאירופה כולה, אחרת תתחיל פה תיירות סמים, מכל העולם וזה לא סוג האוכלוסייה שאנחנו רוצים כאן''. יכול להיות שמאז הם עישנו כמה דברים, או סתם שכחו, אבל הנושא עלה שוב לדיון בעמוד של לפיד אפרופו כניסתו של לפיד לפוליטיקה, והוא נגמר כבר באופן פחות ענייני. ההתחלה הייתה בסדר. לפיד הצהיר במהלך אחד הדיונים הראשונים כי הוא ''תומך כמובן בשימוש בקנאביס רפואי, אבל מתנגד נחרץ ללגאליזציה של הסמים ואם בגלל זה לא תצביעו בשבילי, אז בבקשה, זו זכותכם''.

 

 

 

מתוך הדיון ()
מתוך הדיון

 

לאחר מכן, כשהמשיכו אנשי הליגליזציה, שבניגוד לדימוי הרווח דווקא היו מאוד נמרצים, לשאול שאלות ולדון בינם לבין עצמם, גם נחסמו משתמשים. אחד מהם כתב בעמוד שלו לאחר מכן: ''והנה גם אני נחסמתי על ידי יאיר לפיד. בלי הסבר, בלי אזהרה, בלי סיבה. כל הודעותיי שם היו רהוטות, מנוסחות, וכנות. זה הפתרון של האיש שרוצה להיות ראש הממשלה הבא. צנזורה גורפת על כל מה שהוא נידח, או שאין לו מושג קלוש לגביו, או שניהם יחד''.

 

מתוך הפייסבוק ()
מתוך הפייסבוק

 

לפיד מצידו הגיב לתלונות על חסימות: ''...הוא נחסם כי הוא לא שאל שאלות - הוא רצה להטיף ללגאליזציה, והקיר הזה לא פתוח להטפות בעד סמים''.

בינתיים הדיון ממשיך פה ושם בעמוד של לפיד, עמוד פייסבוק בשם ''גם אותי יאיר (לפיד) הדיר'', מאיים לחצות את גבול ה-20 לייקים וכמובן - השיירה עוברת.    

 

מתוך הדיון ()
מתוך הדיון

 

''אנחנו מתכננים לפנות לעוד פוליטיקאים'', מצהיר דקל-דוד עוזר, פעיל באגודת כל האמת, לא יהיה פוליטיקאי שלא יביע את דעתו על העניין ולא יכיר את המחקרים הרלוונטים. אנחנו מאמינים שחלק מהם השתמשו בעבר ואנחנו רוצים ש'ייצאו מהארון'''. מי הבאים בתור? דקל-דוד לא מוכן לגלות. ''זו הפתעה'', הוא אומר. אז ח"כים, היום, או בשאיפה לעתיד, זה הזמן להחליט מה אתם חושבים בנושא, לקרוא חומר הסברה רלוונטי, או פשוט למחוק מהדפים שלכם אחר כך דיונים שלא ימצאו חן בעיניכם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל תקח לראות, יאיר
צילום: בן קלמר
מומלצים