שתף קטע נבחר

הנפט עלה ב-1.3% על רקע חרם הנפט על איראן

החוזים על מחיר הנפט עלו היום לראשונה מזה שלושה ימים ונסגרו במחיר של 99.58 דולר לחבית. הזהב עלה לשיא של שישה שבועות - 1,678 דולר לאונקיה

החוזים העתידיים על מחיר הנפט עלו ב-1.3% היום (ב') לאחר שהאיחוד האירופי החליט להטיל אמברגו נפט מלא על איראן כדי לנסות לעצור את מירוץ המדינה להשגת נשק גרעיני. החוזים למסירה במרץ הוסיפו 1.25 דולר לחבית ונסגרו במחיר של 99.58 דולר לחבית במסחר בניו יורק וסיימו שלושה ימים של ירידות במחיר הנפט.

 

האיחוד האירופי החליט היום על הטלת סנקציות כלכליות חדשות על איראן על רקע תוכנית הגרעין שלה. מדובר בעליית מדרגה משמעותית בלחץ על טהרן, כשהסנקציות כוללות אמברגו מלא על איראן החל מ-1 ביולי.

 

"הוחלט שהסנקציות יכנסו לתוף באופן הדרגתי במהלך החצי שנה הקרובה על מנת לאפשר לכבד הסכמים שנחתמו בעבר. החל מיולי הקרוב לא יתאשר סחר כלשהו שקשור לנפט ולמוצרים הקשורים אליו מכל סוג שהוא", כך לפי הודעת המדינות.

 

מחיר החוזים העתידיים על מחיר הזהב למסירה בפברואר עלה ב-0.9%, או 14.3 דולר, לרמה של 1,678.3 דולר לאונקיה במסחר בניו יורק. זאת, על רקע התחזקות היורו ואופטימיות בשווקים בנוגע לאירופה. מדובר בשיא של שישה שבועות.

 

"נראה שיש אווירה של התעניינות בזהב בימים האחרונים", אמר ג'יימס מור, אנליסט אנגלי לסוכנויות הידיעות. החדשות על אמברגו הנפט שהוטל על איראן שיקפו נושאים רחבים יותר הקשורים לחששות לגבי המצב הגיאופוליטי, מה שהוסיף לבהלה לזהב, הוא אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים