שתף קטע נבחר

שני מתפטר: חשבו שאהיה יו"ר בובה, זה לא אני

יממה לאחר שהתברר כי אבנר קופל יהיה יו"ר איגוד הכדורסל הבא, כינס שי שני מסע"ת בה הודיע על סיום דרכו ותקף: "לא אשקר, נפגעתי באופן אישי מהמהלך. ברגע שעליתי על דברים לא תקינים וסירבתי לעצום עין, חרצתי את גורלי כי הייתי נאיבי"

שי שני מדבר. יממה לאחר שהתברר כי אבנר קופל ימונה ליו"ר איגוד הכדורסל החדש, שי שני, היו"ר המכהן, כינס מסיבת עיתונאים ובה ירה לכל הכיוונים.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

כזכור, נציגי סיעת מכבי הגיעו אתמול להסכם עם סיעת הפועל, על כך שקופל יהיה היו"ר החדש. סיעת בית"ר, שהעמידה את קופל כמועמד מטעמה, זכתה לאחר מכן גם בתמיכתן של סיעות הפועל, אליצור ואס"א.

 

"אחרי שלוש שנים, 8 חודשים ו-23 יום, לפי הלך הרוח ולפי מה שהולך להתרחש אני צפוי לנהל היום את הישיבה האחרונה כיו"ר איגוד הכדורסל בקדנציה הזו", כך פתח שני את מסיבת העיתונאים האמוציונלית שלו, כשתחילה הוא מפרט את הישגיו בכהונתו.

 

"זו הייתה תקופה מאוד סוערת ומעניינת לי ולאיגוד הכדורסל. בתקופה קצרה עשינו לא מעט דברים שקורים באיגודים אחרים במשך שנים ארוכות. חלק מהתוצאות

 אני מניח שייראו אותם בעוד מספר לא רב של שנים. אני יכול לסכם תקופה בצורה מעניינת, עשינו הרבה מאוד דברים".

 

משם עבר שני למתקפה: "בתקופה הזו אני הייתי "הספוג" של האיגוד, נתתי גיבוי מלא לכל המנהלים ומקבלי ההחלטות. זכיתי מכם בצדק, לעיתים שלא בצדק, לביקורת קטלנית, לעיתים בונה. קיבלתי את זה בהבנה. לצערי כנראה נתתי אמון קצת יותר מדי, חטאתי בשלבים מסוימים בחטא הנאיביות. אני שלם עם עצמי.

 

"אחרי 9 שנים, תוצאות המנהלת היו צריכות להיות טובות יותר" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"אחרי 9 שנים, תוצאות המנהלת היו צריכות להיות טובות יותר"(צילום: אורן אהרוני)

 

אני סבור כי ההנהלה הנוכחית שנבחרת באפריל 2008 מיצתה את עצמה. החלטות צריכות לעבור בשקיפות מלאה וכל דבר אחר אין לו לא בסיס מוסרי ולא ענייני. אני שלם עם כל המהלכים שעשיתי בחודשיים האחרונים. בכל מקרה לא הייתי מתמודד לקדנציה נוספת, מסיבות אישיות.

 

"לא הייתי מוכן להיות חותמת גומי"

כל אחד שעושים לו פוטש, מדיחים אותו, נפגע מזה. אני לא אספר סיפורים, אני לא אגיד שזה לא פגע בי, אני מרגיש פגיעה, זה לא היה נכון גם ברמה האישית אבל שוב, הנושא העקרוני היה הרבה יותר חשוב. התוקף המוסרי של המהלך היה חשוב לי בראש ובראשונה. הייתי ועדיין נאמן לדרכי.

 

פנו אליי אנשים בימים האחרונים שאתפטר ואפנה את מקומי, "תתנהג יפה", אמרו לי. ברגע שפנו אליי ואמרו לי את זה, זה הדבר שהכי העליב אותי. זה בטח לא אני, לא חיפשתי כבוד. הגעתי מתוך אמונה והתנדבות מלאה והשקעתי כאן שעות רבות ואני שמח שעשיתי את זה.

 

"תוצאות הבוגרים פחות חשובות לנו" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
"תוצאות הבוגרים פחות חשובות לנו"(צילום: עוז מועלם)

 

בדרך דרכתי על לא מעט יבלות, יש לי בעיה עם הגמישות. כשאני רואה דרך ומטרה אני לא מתגמש ואני יודע שזה היה בעוכריי. ברגע שעליתי על דברים

 שנראו לי לא תקינים, לא חוקית, לא ציבורית ולא הסכמתי לעצום עין או להתעלם מפעולות לא ראויות, חרצתי את גורלי. היו אנשים שחשבו שבתור יו"ר האיגוד אני בובה של מישהו, או חותמת גומי. זה לא אני, זה לא אופיי ויכול להיות שבגלל זה היום אני מסיים את תפקידי, אבל אני ישן טוב בלילה.

 

אני גאה בתפקיד שעשיתי במשך כמעט ארבע שנים, אני גאה במה שעשיתי, לא מתחרט גם על הטעויות שעשיתי בדרך. אני ישן טוב בלילה ואולי המצב שאני אשאר חבר הנהלה ואשמש ככלב השמירה, אולי זה אפילו מצב קצת יותר בריא. אני יודע יותר טוב מכולם על מה צריך לשמור".

 

שני התייחס גם לכישלון הנבחרות הצעירות ואמר: "זה נכון שזה קרה בתקופתי, אבל אני לא מוכן לקחת את האחריות המקצועית המלאה על הנושא. הרי ידוע שאי אפשר לעשות הוקוס פוקוס. עשינו שינויים ואני מאמין שתוך שנים ספורות נראה את התוצאות והנבחרות יחזרו לדרג א'.

 

"תוך כמה שנים נראה את התוצאות בנבחרות הצעירות" (צילום: FIBA Europe / Aldis Neimanis) (צילום: FIBA Europe / Aldis Neimanis)
"תוך כמה שנים נראה את התוצאות בנבחרות הצעירות"(צילום: FIBA Europe / Aldis Neimanis)

 

"למזלנו יש את מכבי ת"א בכדורסל הישראלי"

על יחסיו עם אבנר קופל: "היו לנו ולמנהלת הליגה לא מעט מחלוקות. אני לא רוצה לשפוט אנשים שיושבים במקומות אחרים כי עד שאתה לא יושב במקום אחר, אתה לא יכול לדעת הכל. לא הסתרתי פעמים רבות דברים שלא אהבתי שקורים במנהלת, כמו למשל שהפיינל פור הוא לא ספורטיבי ושצריכים להיות יותר ישראלים ופחות זרים, אבל אני לא ממקום של להעביר ביקורות.

 

יו"ר איגוד הכדורסל דעתו צריכה להיאמר, בתפיסתי מבחינה עובדתית-מספרית המנהלת עשתה כמה דברים יפים, אבל היא לא קידמה את הכדורסל הישראלי כמו שציפו ממנה. אחרי תשע שנים אפשר למדוד הצלחה, ואנחנו לא רואים.אם מסתכלים מבחינת הישראלים, או האוהדים ביציעים, התוצאות היו יכולות להיות יותר טובות. למזלנו, יש את מכבי ת"א, כי היא מושכת הקהל העיקרית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים