שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אשת קברניט ה"קונקורדיה": ראו אותו כ"מאסטרו"
  רב החובל של אוניית השעשועים שעלתה על שרטון נהפך לדמות נלעגת ברחבי העולם, אך אשתו התייצבה להגנתו: "הוא אינו מפלצת, אלא שעיר לעזאזל". ביחס לבריחתו אמרה: "הוא אדם נחוש, יציב וצלול". ואף מילה על "המאהבת" ממולדובה

  אשתו של פרנצ'סקו סקטינו, רב-החובל האיטלקי של אוניית התענוגות "קוסטה קונקורדיה", יצאה היום (ד') להגנת בעלה והתעקשה: "הוא אינו מפלצת". יחד עם זאת, הודתה האישה, פביולה רוסו, כי הוא נקנס פעם אחת על כך שהשיט סירת מנוע קרוב מדי לחוף, הסיבה לפגיעתה של "קוסטה קונקורדיה" בשרטון.

   

  האסון הימי באיטליה:

   

  העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" דיווח כי רוסו, בת 48, אמרה בראיון שבעלה, שנמצא במעצר בביתו שליד נאפולי, הוא שעיר לעזאזל של המחדל, שהביא עד כה למותם של 16 בני אדם ולפינויים של 4,200 הנוסעים ואנשי הצוות מכלי-השיט. 17 בני אדם לפחות עדיין נעדרים.

   

  רב-החובל סקטינו. "אנשים מחפשים מפלצת", טוענת אשתו (צילום: AP)
  רב-החובל סקטינו. "אנשים מחפשים מפלצת", טוענת אשתו(צילום: AP)

   

  "בעלי נמצא במרכזה של סערה תקשורתית עולמית חסרת תקדים. איני יכולה לחשוב על אסון ימי או אווירי אחר שבו האחראי זכה ליחס כה אלים. זהו מצוד. אנשים מחפשים שעיר לעזאזל, מפלצת. פשוט מביש", טענה אשת הקברניט, שלא נשאלה על הדיווחים שלפיהם בעת ההתנגשות בילה עם צעירה ממולדובה.

   

  למרות דברי ההגנה הנלהטים, הודתה רוסו שסקטינו נקנס פעם אחת בעבר על כך שהשיט סירה קרוב מדי לחוף. "האהבה המשותפת שלנו היא חתירה בקאנו, לחתור ביחד כמו בסימפוניה, שהיא בעצם מה שאנו ופרצ'סקו ביחד. אולם, קיבלנו קנס פעם אחת כי נהגנו את סירת המנוע קרוב מדי לקו החוף".

   

  לדבריה, בעלה זכה לכינוי "פחדן" ללא כל הצדקה. הציבור האיטלקי החל לכנות אותו כך כשהתגלה שברח מהאונייה בסירת הצלה בלב הדרמה. הוא הותיר מאחור מאות נוסעים ואנשי צוות שעדיין היו על סיפון האונייה.

   

  הקלטות של מפקד במשמר החופים שקרא לו לחזור ("חזור לסיפון, אידיוט!") הפכו את המפקד לגיבור ואת הקברניט סקטינו לדמות נלעגת. למרות זאת, רוסו המשיכה לפאר את רב-החובל, וטענה כי הוא "אדם נחוש, יציב וצלול. הוא מסוגל לנתח מצבים, להבין ולנהל אותם". לדבריה, אנשי צוותו התייחסו אליו כאל "מאסטרו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אשת קברניט ה"קונקורדיה": ראו אותו כ"מאסטרו""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "במרכז סערה חסרת תקדים". סקטינו
  צילום: AP
  17 בני אדם עדיין נעדרים
  צילום: רויטרס
  איטליה לועגת. "חזור לסיפון, אידיוט!"
  מוצר השנה
  מומלצים