שתף קטע נבחר

לתלות את הנהג שדרס כלב? השתגעתם?

עוד לפני שמישהו בירר, ולפני שהמשטרה חקרה, הספיקו הגולשים לאחל מוות לנהג דן שדרס כלב. חכו קצת

לפני כשבוע נדרס כלב בדרך השלום בתל-אביב. הכלב פרץ לכביש, מונית דרסה אותו, ובעודו פצוע נדרס בשנית על ידי אוטובוס. לדאבוננו, מדי יום יש לא מעט תאונות דרכים, ומדי שנה נהרגים מאות בכבישי ישראל. מדובר בטרגדיות אמיתיות. התאונה שבה נהרג הכלב הצליחה לעורר הדים שלא נראו כאן תקופה ארוכה.

 

עוד לפני שמישהו טרח לברר מה באמת קרה, ועוד לפני שהמשטרה החלה לטפל בתלונה שהוגשה, הספיקו מאות גולשים לתלות את נהג דן בכיכר העיר, לאחל לו מוות בייסורים ולשפוט אותו למאסר עולם. זו לא הגזמה, אלו ציטוטים מתגובות שנכתבו בעצומה שהוקמה ברשת נגד הנהג.  

 

עוד בערוץ הדעות  של ynet:

אם הצביעות הייתה מחלה אורטופדית / אריה אלדד

תהיה טייקון עם מצפון. מכתב לאלפיון העליון / ליה נירגד

 

הגולשים לא הסתפקו בכך ואף כתבו איומים בלשון "אנחנו יודעים איפה הנהג גר", "אנחנו יודעים את מוצאו" וכדומה. לא ברור לי איך הגיעו חובבי בעלי החיים ליכולות של שנאה ועיוורון כה עמוקות ומרחיקות לכת. אני יודע שלא מדובר ברוב הפעילים למען זכויות בעלי חיים, אבל גם אם מדובר במיעוט, או "קומץ" כמו שנהוג לכנות במחוזותינו, אז מדובר בחבורה שעושה נזק עצום לציבור שלם ולמטרה ראויה, ואיש לא קם ואומר את האמת: חבר'ה, השתגעתם!

 

אנשים שדואגים לזכויות בעלי חיים אמורים, וזה כמעט מובן מאליו, להיות רגישים לבני אדם, סובלניים ודמוקרטיים. הם אמורים לתמוך בשלטון החוק, כי רק שלטון החוק יכול להגן על זכויות. מאות המגיבים האלימים התנהגו כמו טרוריסטים. נדמה שאם זה היה חוקי, הם באמת היו מגיעים לביתו של הנהג ויורים בו למוות. הם ייחלו למותו ולא התביישו לכתוב את זה.

 

אני אישית אוהב מאוד בעלי חיים. הכלבים הם גם לקוחות חברת דן, שמקפידה לאפשר את עלייתם לאוטובוסים, בין אם מדובר בכלבי נחייה ובין אם מדובר בכלבים של נוסעים. אך מבחינתי נחצה כאן קו אדום. לאחל מוות בייסורים לנהג שהיה מעורב בתאונה וטרם נבדקה אשמתו, זו התנהגות מרושעת ובזויה. מי שנוהג כך, קשה לי להאמין לו שהוא באמת דואג לבעלי חיים. מן הראוי שיביט במראה ויעשה חשבון נפש נוקב!

 

חברת דן לעולם לא תחזיק בין שורותיה נהג שנוטל חיים בזדון. לזכותו של אדם עומדת חזקת החפות. גם אם אלפים ייגררו להתלהמות, להסתה, לרצח אופי וללינץ' תקשורתי שעושה עוול לאדם זכאי כל עוד לא נבדקה אשמתו, לא נפקיר את הנהג לאווירת כיכר העיר. אני קורא לכולנו לעצור ומיד. אנו בדן עורכים לנהג הליך משמעתי פנימי במקביל לבדיקת המשטרה ונבצע את המוטל עלינו רק על-פי הוראות החוק במדינת ישראל. אין פה "אתם" ו"אנחנו". בואו נחכה ביחד עד לתום הבירור ולמיצוי הליך החקירה.

 

הכותב הוא דובר חברת דן.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כלב לברדור. מי אשם? אילוסטרציה
צילום: jupiter
צילום: באדיבות חברת דן
מסיעים גם בעלי חיים. איתן פיקסמן
צילום: באדיבות חברת דן
מומלצים