שתף קטע נבחר

קוצר עונשו של האנס הערבי שהתחזה ליהודי

העליון קיבל חלקית את הערעור והפחית משנה וחצי לתשעה חודשי מאסר את עונשו של סאבר קאשור, שקיים יחסי מין עם צעירה - מבלי לחשוף את זהותו. השופט מתח ביקורת על ניסיונו של קאשור לסגת מהסדר הטיעון שעליו חתם, אך קבע: העבירה העיקרית שבה הורשע לא מצויה במדרג הגבוה של עברות אונס

בית המשפט העליון הפחית היום (ה') בעונשו של סאבר קאשור, שהורשע באונס לאחר שהתחזה ליהודי. השופטים קבעו בפסק הדין בערעור שבמקום שנה וחצי של מאסר בפועל, הוא ירצה תשעה חודשים בפועל ו-30 חודשי מאסר על תנאי. קאשור ייכנס לכלא בעוד שלושה שבועות, ומאחר שכבר שהה חודשיים במעצר, הוא ירצה שבעה חודשים בלבד.

 

פרשיית האונס של סאבר קאשור - כתבות נוספות:

  

בפסק הדין כתב השופט חנן מלצר כי יש לדחות את נסיונו של קאשור "לגרור את הדיון למחוזות זרים ולנסות להפוך את הערעור על גזר הדין לערעור המכוון למעשה כנגד הכרעת הדין". מלצר קבע שקאשור ניסה לסגת מהסדר הטיעון שעליו חתם על דעתו ובהבנה מלאה של משמעויותיו.

 

חרף הביקורת הקשה, הסכים השופט מלצר שהעבירה העיקרית שבה הורשע קאשור לא מצויה במדרג הגבוה של עבירות אונס וכי מדובר בעבירה בחד פעמית. השופט הדגיש שבתזכיר שהוגש מטעם שירות המבחן נכתב כי קאשור חותר להשתלבות בחברה.

 

קאשור, הבוקר בבית המשפט. "התכוננתי גם לכלא" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
קאשור, הבוקר בבית המשפט. "התכוננתי גם לכלא"(צילום: גיל יוחנן)

 

עם זאת פסק מלצר: "חרף ההצדקות להקלה מסוימת בעונשו של קאשור במאסר בפועל, הרי שמקובלת עלי עמדתו העקרונית של בית המשפט המחוזי שלפיה הרשעתו בשתי עבירות מחייבת במקרה זה עונש של מאסר בפועל". על פי השופט מלצר, יש לקחת בחשבון את התנהגותו של קאשור מיד בתום האקט המיני, כאשר השאיר את המתלוננת עירומה בבניין והלך לדרכו.

 

קאשור: אני לא מתחרט, לא עשיתי מה שנטען

לאחר הקראת הערכת הדין אמר קאשור: "אני עדיין אופטימי, הכל בידי בורא עולם והתכוננתי גם לאפשרות להיכנס לכלא. שנתיים שילמתי על משהו שאני חושב שלא עשיתי. אני לא מתחרט על מה שנטען שעשיתי כי לדעתי לא עשיתי את זה. תודה לאל שזה נגמר. זה תיק מורכב".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

פרקליטו של קאשור, עו"ד ד"ר אלקנה לייסט מהסנגוריה הציבורית, הוסיף כי "אנחנו צריכים ללמוד את פסק הדין. חשוב לומר שהערעור שלנו התקבל בכך שעונשו קוצר בחצי".

 

האונס התרחש בספטמבר 2008. קאשור, אז בסוף שנות ה-20 שלו,

פגש את הצעירה במרכז ירושלים. הוא הציג את עצמו כרווק יהודי וכמי שמעוניין בקשר רומנטי משמעותי. השניים קיימו יחסי מין בהסכמתה. לאחר מכן הוא השאיר אותה עירומה בקומה העליונה בבניין.

  

ביולי 2010 הורשע קאשור על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים בביצוע אונס ומעשה מגונה, ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר במסגרת הסדר טיעון. בגזר הדין כתב השופט צבי סגל כי אכן לא מדובר במעשה אינוס קלאסי-כוחני, אלא שיחסי המין הושגו במרמה, ואלמלא סברה הצעירה כי מדובר ברווק יהודי המעוניין בקשר רומנטי משמעותי - לא הייתה משתפת פעולה.

 

סנגוריו של קאשור הסכימו מלכתחילה להסדר רק משום שהניחו שבית המשפט לא יגזור מאסר בפועל - והופתעו מגזר הדין. השופטים קבעו אז כי קאשור הורשע בגלל שהתחזה לרווק יהודי וכמי שמעוניין בקשר רומנטי משמעותי, "והתחזות זו גרמה לנטרול כוח התנגדותה של הצעירה". המחוזי אף כתב בהחלטתו כי "חובה על בית המשפט להגן על אינטרס הציבור מפני עבריינים מתוחכמים בעלי לשון חלקלקה ומתק שפתיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קאשור בבית המשפט, הבוקר. השופט: "הרשעתו מחייבת מאסר בפועל"
צילום: גיל יוחנן
עו"ד אלקנה לייסט. "צריך ללמוד את פסק הדין"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים