שתף קטע נבחר

בריטניה: הורים התעללו בבתם התינוקת ושוחררו

תינוקת בת 23 ימים הגיעה לבית החולים עם עצמות שבורות וסימני פציעה רבים על גופה, אך השופט קבע כי רשויות הרווחה אשמות, משום שהתעלמו מאזהרת עובדת סוציאלית שפגשה את ההורים וטענה כי אין ביכולתם לטפל בבתם

הורים שהודו בהתעללות והותירו על בתם התינוקת סימני פציעה ושברים רבים שוחררו אמש (יום ו') על ידי בית משפט בריטי לאחר שנקבע כי האחריות למקרה הקשה נתונה בידי רשויות הרווחה.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

התינוקת הבריטית הייתה בת 23 ימים בלבד כשרופאה גילה כי היא סובלת משברים מרובים ברגליים, בברכיים, בצלעות בידה הימנית ובמפרק הירך. סריקה מתקדמת יותר אף איתרה דימום תוך-גולגולתי ונזק לרקמת המוח שלה.

 

על אף שהודו בעבירות המיוחסות להם - הזנחה והתעללות בתינוק - נחסך מההורים המתעללים זמן מאסר בעקבות החלטת בית המשפט בבריסטול להאשים את שירותי הרווחה בתוצאות המקרה הקשה. השופט הסתמך בהחלטתו על אזהרתה של עובדת סוציאלית, שהתריעה בפני מנהליה כי הזוג אינו מסוגל לדאוג לבתם, אך זכתה להתעלמות.

 

"ברור שאתה צעיר מדי ולא מסוגל לדאוג לבתך", אמר השופט לאב, צעיר בשנות ה-20 לחייו החי עם בת זוג מבוגרת מעט יותר. "התינוקת סובלת מהזנחה כתוצאה מאי-היכולת שלכם, אבל לדעתי, אתה ושותפתך לחיים הוזנחתם גם כן על ידי שירותי הרווחה, שחובתם לדאוג גם לכם", קבע השופט, תוך שהוא מטיל על השניים שנתיים של עבודות שירות, כדי שיזכו לעזרה ולתמיכה הדרושות, כדבריו.

 

על פי דיווח שהעבירה שרה מאטי, העובדת הסוציאלית שפגשה את בני הזוג, סבלו השניים מ"קשיי למידה" והאם, בשנות ה-30 לחייה, נראתה מעט "מגושמת" כשטיפלה בבתה. היא המליצה על העברת הטיפול בתינוקת לשירותי הרווחה כדי להבטיח את שלומה, אך בקשתה לא טופלה.

 

במקום זה, נשארה הילדה עם הוריה, שקיבלו סיוע מהרשויות במהלך השבוע, ועזרה מהורי האב בסופי שבוע. למרות העזרה, הובהלה התינוקת לבית החולים לפני כשלושה שבועות, שם התגלו עצמות שבורות רבות בגופה.

 

השופט הורה לחקור את העניין וציין כי מדובר ב"כישלון חמור", אך הצהרת רשויות הרווחה האזוריות מסרה כי "ההורים קיבלו טיפול מקיף והדרכה כדי שיוכלו לשמור על בתם. לרוע המזל, העזרה לא מנעה את האירועים, ואנו מצטערים מאוד על כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה. ההורים בבריטניה נשלחו לעבודות שירות
צילום: index open
מומלצים