שתף קטע נבחר

מחר ההחלטה: חקירה פלילית בפרשת אשל?

היועמ"ש ידון עם צוות מיוחד בשאלה אם לפתוח בחקירה נגד ראש לשכת נתניהו, או להשאיר את הבדיקה בנציבות. "אם אשל אכן צילם את ר' מתחת לחצאית, ליועץ לא תישאר ברירה", אמר גורם המעורה בחקירה. ר' שכרה עו"ד, צפויה להעיד השבוע

הבדיקה בפרשת נתן אשל תהפוך בקרוב לחקירה פלילית? ל-ynet נודע כי היועץ המשפטי יהודה וינשטיין יקיים מחר (יום א') ישיבה פנימית במשרדו על מנת לבדוק אם לפתוח בחקירה פלילית או להשאיר כרגע את הבדיקה בנציבות שירות המדינה. בישיבה ינכחו גם פרקליט המדינה משה לדור והצוות המיוחד שמעורה בפרשת אשל, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד רז נזרי והמשנה לפרקליט המדינה שי ניצן. בינתיים, שכרה העובדת ר' עורכי דין, והיא צפויה להעיד השבוע בנציבות.

 

הסערה בלשכה, כותרות אחרונות

"עדות: אשל הטריד מינית וביצע מעשה מגונה"

בכירים בממשלה: וינשטיין כשל בפרשת נתן אשל

נתניהו על פרשת נתן אשל: להמתין לסיום הבדיקה

בכירים בליכוד: "אשל יצטרך לעזוב את הלשכה"

 

אמש חשף העיתונאי אמנון אברמוביץ' ב"אולפן שישי" כי מאחת העדויות שנאספה בפרשה, שהיא עדות שמיעה, עלה תיאור אירוע מפי העובדת ר'. מדובר לכאורה בתיאור אירוע שהוא בבחינת הטרדה מינית ומעשה מגונה. יש להדגיש כי מדובר בעדות שמיעה של אדם שהעיד על ששמע מפי ר'. הוא חשף עוד כי מעדויות שנאספו בפרשה עולה כי אשל ו-ר' הסתגרו שעות בלשכה.

 

לפי הדיווח, אשל קירב את ר' והרחיק אותה, תגמל אותה והעניש אותה. מהעדויות עלה שאשל צילם את ר' ללא הרף, בעיקר את רגליה. לפי אחת העדויות, אשל צילם את ר' מתחת לחצאית. אברמוביץ' ציין כי עובדת אחת שהעידה טענה כי "ר' מניפולטיבית, וחוששת שיפטרו אותה". בנציבות כבר פנו לר' כדי שתבוא ותמסור את גרסתה, אולם העובדת סירבה. למרות זאת, ולאחר ששכרה את עורכי הדין הראל ארנון ויצחק בם, היא צפויה להעיד השבוע בנציבות.

 

גורם משפטי בכיר, המעורה בחקירה, אמר ל-ynet כי "בסופו של דבר לא תהיה ברירה אלא לחייב לזמן את ר' לעדות, על מנת שתספר את גרסתה לכל הפרשה". הוא הוסיף כי "אם אכן נכונה העדות ואשל באמת צילם אותה מתחת לחצאית, הרי שלא תהיה ברירה ליועץ לפתוח בחקירה פלילית".

 

במהלך הדיון יעדכן וינשטיין את הנוכחים בתמונת המצב, והצוות צפוי להמליץ לו אם להורות כעת על פתיחת חקירה פלילית או על הרחבת הבדיקה בנציבות, כדי לשמוע עוד עדויות. אם יוחלט על הרחבת הבדיקה, יערוך הצוות המיוחד ישיבה נוספת, בעוד כמה ימים.

 

מצעד העדים יימשך

בימים הקרובים צפוי להמשיך מצעד העדים בנציבות. לאחר החלטת היועץ וינשטיין, יוחלט אם לזמן את אשל לחקירה פלילית או להזמינו להעיד בנציבות, כאשר גם שם ייתכן כי יעיד תחת אזהרה.

 

הפרשה התפוצצה השבוע, אחרי שנודע כי בכירי לשכתו של נתניהו - מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי יוחנן לוקר וראש אגף ההסברה יועז הנדל - פנו ליועץ המשפטי לשעבר מני מזוז, כדי להתייעץ איתו בנוגע למה שנראה להם כהטרדה מצד אשל.

 

השלושה סיפרו לו שאשל הטריד את העובדת ר' באופן ממושך וחדר לפרטיותה. העובדת העידה בפני חבריה שהוא חיטט בהודעות הטקסט בטלפון הנייד שלה ובתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה, ואף עקב אחריה מחוץ לשעות העבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן אשל. בסוף השבוע
צילום: עופר עמרם
מומלצים