שתף קטע נבחר

ההורים מסכימים לנתיחת גופת התינוק "בלי היס"

הורי התינוק שמת ב"שיבא" יהפכו כנראה חשודים בהריגתו בטלטול. ל-ynet נודע כי הם מתנים את הנתיחה שלאחר המוות בכך שלא תתקיים במכון לרפואה משפטית בראשות פרופ' יהודה היס, כיוון שהוא כבר חווה דעתו על המקרה

המשטרה מבקשת לערוך נתיחה בגופתו של התינוק בן ארבעת החודשים, שמת הבוקר (יום א') בבית החולים "שיבא" בתל השומר. ל-ynet נודע כי הוריו של התינוק, החשודים בהתעללות בו ובאחותו התאומה, מציבים תנאים לניתוח.

 

פרשת התאומים - עדכונים אחרונים ב-ynet: 

התינוק מת, ההורים החשודים בטלטול נפרדו ממנו

חשד להתעללות: התאום שטולטל מת מוות מוחי

האם התמוטטה: "תנו לי לראות עוד את התינוק"

 

פרקליטם של ההורים, עו"ד ציון אמיר, מסר את הסכמתם לנתיחת הגופה, אולם התנה זאת בכך שבמהלך הנתיחה יהיה נוכח מומחה מטעם המשפחה, ושהיא לא תתבצע במכון לרפואה משפטית על ידי פרופסור יהודה היס. זאת כיוון שלטענתם היס כבר חווה את דעתו בפרשה. אמיר הסכים כי הנתיחה תתבצע על ידי גוף נייטרלי במקום נייטרלי.

 

אמם של התאומים בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אמם של התאומים בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

אם המשטרה ואמיר לא יגיעו להבנות, צפוי דיון בבית המשפט בעניין. לאחר מותו של הילד, יהפוך ככל הנראה סעיף החשד נגד ההורים לסעיף הריגה. 

 

בסביבתם של רופאי המכון לרפואה משפטית ושל פרופסור היס, מבינים את בעייתיות המקרה. על מנת להימנע מגרימת צער נוסף למשפחה, הם מעדיפים שלא להתייחס לסוגייה. תגובה רשמית של המכון טרם התקבלה.

 

מוקדם יותר הובאו ההורים מבית המעצר לבית החולים כדי להיפרד מהבן, שנותק ממכשירי ההחייאה. גופתו הועברה למכון לרפואה משפטית, בתיאום עם המשטרה. לפני יומיים נקבע כי התינוק מת מוות מוחי, בעוד אחותו מתאוששת וסובלת בעיקר משברים בידיה.

 

ביום שישי הוארך מעצרם של ההורים בארבעה ימים. עורך דינם הגיע להסכמה עם המשטרה לפיה ההורים יוכלו לצאת להלוויית בנם.  

 

לאחר שנודע להם על מותו המוחי של בנם, חשו ההורים ברע ופונו לבתי חולים שונים. האם התמוטטה ובכתה כשהיא קוראת "תנו לי עוד זמן לראות אותו". ביום שישי הם הגיעו לדיון בהארכת מעצרם כשלצדם קרובי משפחה. באולם התחוללה מהומה, כאשר המשפחה זעמה על הצלמים שתיעדו את ההורים. אחד הקרובים צעק: "אין לכם לב". מאבטחי בית המשפט ביקשו מהצלמים לצאת.

  

ההורים מכחישים כי התעללו בילדיהם או טלטלו אותם. אך השבוע הודיע בית החולים "ספרא" לילדים בתל השומר כי "הממצאים הגופניים נגרמו בסבירות גבוהה מאוד כתוצאה מחבלה, כאשר המנגנון הסביר ביותר לממצאים הרפואיים הוא אפשרות של טלטול התינוקות".

  

בהודעה נכתב כי התאומים עברו בדיקות הדמיה ומעבדה, אך "כל בדיקות העזר, בכללם גם הדמיה וייעוצי רופאים מומחים מתחומים שונים, לצד בדיקות מעבדה מורכבות, לא התאימו לשום מחלה או מצב מולד, היכולים להסביר את הממצאים".

 

בהכנת הידיעה השתתף גלעד מורג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התאומים והוריהם
ציון אמיר
ציולם: מוטי קמחי
מומלצים