שתף קטע נבחר

קריית אונו: 57 דירות חדשות בתמ"א 38

דיירי שני בנייני רכבת בני 4 קומות בעיר, הסכימו לשיפוץ במסגרת פרויקט החיזוק מפני רעידות אדמה. בתמורה להרחבת הדירות הקיימות ובניית ממ"דים, מרפסות, תשתיות חדשות ומעליות, יקבלו היזמים 40 דירות רגילות, 7 דירות גן ו- 10 פנטהאוזים

עסקת ענק לביצוע פרויקט תמ"א 38 בקריית אונו: בזמן שבבניינים רבים מתקשים להגיע להסכמות שיאפשרו לבצע חיזוק מפני רעידות אדמה, דיירי קומפלקס של 84 דירות בשני בנייני רכבת בני 4 קומות בעיר, חתמו לאחרונה על חוזה לביצוע חיזוק מפני רעידות אדמה. בתמורה יקבלו היזמים כ-57 דירות שיתווספו לדירות הקיימות.

 

 

מדובר בפרויקט של החברה הישראלית להשבחת מבנים, ברחוב פנקס 29-41 בעיר. נדב משה, מנכ"ל משותף בחברה, סיפר שלמעלה מ-85% מהדיירים על החוזה, שמבוסס על תוכנית שמאפשרת בנייה של כ -2.6 קומות מעל הקומה העליונה.  

 

מדובר בשני בניינים, הראשון מכיל 36 דירות וייבנו בו 24 דירות חדשות, והשני מכיל 48 דירות וייבנו בו 33 נוספות. בסך הכל ייבנו 57 דירות חדשות במסגרת הפרויקט, 40 דירות רגילות, 7 דירות גן ו- 10 פנטהאוזים.

 

שיפוץ הבניינים יכלול את הרחבת הדירות, שגודלן הממוצע הוא כ-65 מ"ר, ב-25 מ"ר, ובניית ממ"ד ומרפסות שמש לכל הדירות. בנוסף הוא יכלול את החלפת כל התשתיות ובניית 7 מעליות.

 

משה מסר כי בקרוב תוגש בקשה לוועדה המקומית בקריית אונו ולאחר מכן הפרויקט צפוי לצאת לדרך בתוך כמה חודשים. הוא עתיד להסתיים עד שנת 2015.

 

טל ברכה, סמנכ"ל החברה, אמר שמדובר בפרויקט מורכב המהווה קפיצת מדרגה בתחום. הוא הוסיף, ששווי הדירות לאחר מימוש הפרויקט יעלה ביותר מ-30%, על פי חוות דעת של שמאי מקרקעין שבדק עבורם את הפרויקט. "להערכתנו, פנטהאוז חדש יימכר במחיר התחלתי של כ-1.9 מיליון שקל ודירת 4 חדרים תימכר בכ-1.4 מיליון שקל", אמר.  

 

לדברי עו"ד יאיר רמאן ממשרד עוה"ד דרזנין רמאן ושות', שמייצג את הדיירים בפרויקט, נציגות הדיירים פעלה באופן נמרץ, שאפשר לקדם את הנושא. "גיבשנו שורה של עקרונות יסוד כגון אחידות ושקיפות בכך שכל הדיירים חתמו על נוסח אחיד של הסכם. כך מנענו תופעה מוכרת בה מנסים דיירים להשיג תמורות נוספות לעצמם על חשבון שכניהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבניינים כיום
צילום: החברה הישראלית להשבחת מבנים
הדמייה של הבניינים לאחר התמ"א
צילום: החברה הישראלית להשבחת מבנים
טל ברכה
מומלצים