שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כך מנסים שמאי הרכב לעקוף "אובדן להלכה"

  תרגיל עוקף הכרזת רכב כאובדן להלכה: שמאי רכב לוחצים על מוסכים לתת הנחות בתיקון כלי רכב שנפגעו קשה בתאונה, כדי להמנע מהגדרה שתחייב רישום ברישיון הרכב

  "שמאי הרכב לוחצים על מוסכים לתת הנחות בתיקון כלי רכב, כדי שהנזק לא יהיה בתחומי "אובדן להלכה", ולכן לא יחייב רישום כזה ברישיון הרכב. כך טוען רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים, באגרת שהעביר בסוף השבוע לחברי האיגוד. באגרת כותב לוי כי "עברו מספר שבועות מאז שיצא החוזר לשמאי הרכב, המחייב אותם לדווח על כלי רכב שהוכרזו על-ידי חברת ביטוח כ"אובדן להלכה". למיטב ידיעתנו, הדיווחים הם מועטים, ואינם משקפים נכונה את המצב בשטח".

   

  לדבריו נוצרו בשוק שתי פרקטיקות שנועדו למנוע רישום ברישיון הרכב של כלי רכב שניזוקו קשה בתאונות כ"אובדן להלכה", מה שפוגע מאוד באפשרות למכור אותן במחיר סביר:

   

  1. שמאי הרכב משפיעים על המוסך לתת הנחה, על-מנת שהנזק לא ייכנס לתחומי ה"אובדן להלכה" כמשמעותו בתקנות ובחוק.

  2. שמאי הרכב ו-או חברת הביטוח מדווחים לסוחרי רכב אודות מצב הרכב, הדגם, מספר הקילומטרים ועוד, וכן מספקים לסוחרים את פרטי הלקוח על-מנת שסוחר הרכב יוכל לפנות אל הלקוח באופן ישיר, ולרכוש ממנו ישירות את הרכב. בכך להימנע מדיווח אודות מצב הרכב ואף מתיקונו", כך כותב לוי.

   

  לוי מציין כי בכוונת האיגוד להאבק ב"דרכים רגולטוריות", בניסיון העקיפה של רישום האובדן להלכה על-ידי גורמים אינטרסנטיים, בהם סוחרי הרכב וחברות הביטוח, כמו-גם שמאי רכב שמעורבים אף הם בסחר במכוניות הללו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבל אפשר הרי לנהוג בה
  צילום: רועי צוקרמן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים