שתף קטע נבחר

שב"כ: עצרנו מחבל שניצל את "איחוד המשפחות"

מוחמד אבו עלי מקלנסווה הואשם יחד עם שני פלסטינים בניסיון לבצע פיגוע ירי נגד חיילי צה"ל באזור שכם. במערכת הביטחון הדגישו כי פעילותו התאפשרה בין היתר בשל איחוד המשפחות

במערכת הביטחון אומרים כי תושב קלנסווה, שקיבל אזרחות ישראלית מכוח איחוד משפחות, הואשם יחד עם פעיל של "הג'יהאד האסלאמי" מאזור טול כרם, בתכנון פיגוע ירי נגד חיילים באזור שכם. כך הותר אחר-הצהריים (יום ב') לפרסום.

 

לפני שלושה שבועות:

אור ירוק: בג"ץ דחה עתירות נגד "חוק האזרחות"

 

אחד העצורים הוא מוחמד אבו עלי, בן 20, במוצאו מנור א-שמס שבאזור טול כרם, וכיום תושב קלנסווה במעמד של אזרח ישראלי מכוח איחוד משפחות. שני העצורים האחרים הם אימן כנוח, בן 26, תושב נור א-שמס - שריצה עונש מאסר בכלא הישראלי על רקע מעורבות בפעילות טרור מטעם ארגון הג'יהאד האסלאמי - ואבראהים זהרה, בן 29, תושב דנאבה שבאזור טול כרם. 

 

מחקירת העצורים בשירות הביטחון הכללי עולה, כי אבו עלי קיבל במהלך החודש שעבר, באמצעות כנוח, כספים מארגון הג'יהאד האסלאמי. בכספים שקיבל רכש אבו עלי רובה M-16 קצר מאולתר, בתיווכם של כנוח ואבו זהרה. באמצעות נשק זה, תכננו אבו עלי וכנוח לבצע פיגוע ירי נגד חיילי צה"ל בנקודה צבאית באזור שכם. כוונות הפיגוע סוכלו מבעוד מועד עם מעצרם של השניים.

 

אתמול הוגש לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה כתב אישום נגד אבו עלי

 בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, מגע עם סוכן חוץ, רכישה והחזקת נשק ותחמושת שלא כדין, איסור פעולה ברכוש טרור ושיבוש מהלכי משפט.

 

במערכת הביטחון הדגישו כי פעילותו של אבו עלי התאפשרה, בין היתר, הודות למעמד שקיבל במסגרת תהליך איחוד משפחות, והעובדה שמעמד זה מאפשר לו נגישות ותנועה בין ישראל ובין הגדה. עוד אמרו במערכת הביטחון כי מקרה זה מצטרף למקרים נוספים, שבהם פעילות טרור התאפשרה תוך ניצול מעמד זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תכננו לירות על חיילים. אילוסטרציה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים