שתף קטע נבחר

בדקה ה-90: הושג הסדר חוב בדלק נדל"ן

אחרי יומיים של דיונים מרתוניים הושג לפנות בוקר הסדר בין דל"ק נדל"ן לנציגויות שתי הסדרות ד' ו-ה', והוא יאושר במשרדי החברה. ההסדר לא כולל את הסדרה הקצרה - כ"ה. ללא הסדר איימה דלק נדל"ן ללכת היום להקפאת הליכים

הסדר אג"ח ב דלק נדל"ן עם נציגויות הסדרות ד' ו-ה' הושג הבוקר בשעה 5:30, אחרי יומיים של דיונים מרתוניים רצופים, כך נודע ל"כלכליסט". ההסכם ייחתם ב-11 בבוקר במשרדי דלק נדל"ן.

 

ההתפתחות הדרמטית הושגה למעשה בדקה ה-90 ממש, שכן היום, יום ג', הוא היום האחרון מבחינת החברה שאיימה ללכת להקפאת הליכים, מאחר שהתקופה שהוקצבה כהארכה להשגת ההסדר, הסתיימה. עתה ייתכן שתינתן ארכה של שבוע נוסף כדי לכנס אסיפת מחזיקים ולאשר את המיתווה ברוב של 75%.

 

המיתווה עליו הוסכם דומה מאד לזה שהציעה הנציגות ביום רביעי בלילה. על פי מתווה זה, יקבלו מחזיקי האג"ח 46% ממניות החברה ויונפקו להם שתי סדרות אג"ח חדשות לתקופה של 16 שנה בהיקף של כ-1.4 מיליארד שקל.

 

תשובה עצמו יזרים לדלק נדל"ן, במידה שיושג הסדר חוב, סכום של 250 מיליון שקל על פני חמש שנים (50 מיליון שקל כל שנה), וירכוש לאחר מכן מניות שיהיו בידי מחזיקי האג"ח תמורת כ-200 מיליון שקל נוספים. בנוסף, מוכן תשובה ככל הידוע, להעמיד ביטחונות לתשלום האג"ח החדשות בהיקף של כ-400 מיליון שקל (שיעבוד שני, אחרי הבנקים, על 8% ממניות קבוצת דלק); כן הוא יוותר על חובות וערבויות של דלק נדל"ן כלפיו בגובה של כ-120 מיליון שקל, ויזרים מיידית 40 מיליון שקל לידי מחזיקי האג"ח.

 

מול נציגות אג"ח כ"ה, הסידרה הקצרה, לא הושגו הסכמות. ל"כלכליסט" נודע כי בחלוקה של 40 מיליון השקלים יקבלו מחזיקי האג"ח מסידרה כ"ה חלק גדול יותר יחסית לחלקם בחוב של שלוש הסדרות. ההסדר הושג לאחר שיצחק תשובה, בעל השליטה בדלק, חזר אמש מארה"ב ונתן את הסכמתו למיתווה.

 

לדלק נדל"ן שלוש סדרות אג"ח בהיקף כולל של 2.15 מיליארד שקל (ערך פארי): סדרה ה' היא הגדולה ביותר והיקפה עומד על 1.4 מיליארד שקל, סדרה כ"ה שמיוצגת על ידי אדוארד קלר ועו"ד גיא גיסין והיקפה נע סביב 600 מיליון שקל, וסדרה ד' אותה מובילים עופר גזית, מנחם מרדר ועו"ד גידעון קירש, שהיקף החוב עבורה עומד על כ-150 מיליון שקל.

 

בתחילת השבוע שעבר כבר ניתן היה לראות התקדמות של ממש בין הצדדים, אלא שאז ארע פיצוץ - כל סדרה דרשה תוספות שנגסו שחלקן של הסדרות האחרות. מאז התקשו כלל נציגי האג"ח להגיע להסכמות מול מנכ"ל דלק נדל"ן, ערן מיטל, ונציגו של תשובה, עידן ולס, אך כאמור הבוקר הושג הסדר מול מרבית הסדרות אחרי שחילוקי הדעות הללו נפתרו. בסיום הפגישה התחייבו כל הנוכחים שלא לפרסם דבר מההסכמות עד לחתימת ההסכם הסופי.  

 

כאמור, סדרה כ"ה אינה חלק מאותן הסכמות שהושגו מול נציגיו של תשובה. נציגי סדרה זו, קלר ועו"ד גיסין, מציגים קו קשוח, ובו הם דורשים לקבל פיצוי גבוה משמעותית ביחס לשאר הסדרות, וזאת בשל העובדה כי הם אלו שהיו צריכים לקבל תשלום קרן של כ-300 מיליון שקל בספטמבר האחרון, אך קופחו בשל חדלות הפירעון של דלק נדל"ן. אחת מן הדרישות הינה להתחבר לרווחי הגז שצפויים להניב עסקי הגז של תשובה בעוד מספר שנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק תשובה
צילום: גיל יוחנן
אסיפת בעלי האג"ח, בשבוע שעבר
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
אסיפת בעלי האג"ח
צילום: מוטי קמחי
מומלצים