שתף קטע נבחר

14% הצביעו בליכוד; נתניהו ינאם: צאו לקלפי

אחרי אחוזי ההצבעה הנמוכים בבוקר, בצהריים עלה ל-14% מספר מתפקדי הליכוד שהשתתפו בפריימריז לראשות המפלגה. פייגלין דרש הארכה למצביעים ביהודה ושומרון בגלל עיכובים שהיו בבוקר. יעלון: צאו להצביע, שנוכל להתמודד עם האתגרים

שיפור באחוזי ההצבעה בפריימריז בליכוד: במפלגה העריכו בצהריים (יום ג') כי כ-14 אחוז מהמתפקדים הצביעו בפריימריז לראשות המפלגה. מוקדם יותר נרשמו אחוזי הצבעה נמוכים ביותר, כאשר עד ל-12:45 הצביעו רק שלושה אחוז מחברי המפלגה, 4,500 איש בסך הכל. הקלפיות ברהט וביישובים אחרים במגזר הלא-יהודי כלל לא נפתחו עד שעות הצהריים. בשעה 17:00 צפוי נתניהו לשאת נאום ולקרוא למתפקדים להצביע.

 

דיווחים נוספים מיום הבחירות ב-ynet:

נתניהו: אל תהיו שאננים; פייגלין: לא מפחד ממנו

הפריימריז בליכוד: נתניהו צפוי לנצח בקלות

פייגלין: הישראלים מתקרבים לאלוהים, בסוף אנצח

 

ברחבי הארץ פזורים 154 אתרי הצבעה, בהם הוצבו כ-500 קלפיות לבחירת יו"ר התנועה ו-500 נוספות לבחירת ועידת הליכוד הרביעית ומועצת הסניפים. 130 אלף מתפקדי הליכוד יוכלו להצביע עד 22:00. באזור חצות יוכרזו התוצאות בגני התערוכה.  

 

נתניהו מקווה לנצח בפער גדול את יריבו משה פייגלין ובבוקר הוא קרא לתומכיו לא להיות שאננים. השר משה יעלון שוחח עם פעילים במטה של ראש הממשלה במודיעין ואמר כי "חשוב לצאת להצביע כדי לחזק את ראש הממשלה ואת תנועת הליכוד לקראת האתגרים הצפויים לנו".

 

פייגלין עצמו קרא לתת הארכה למצביעים ביהודה ושומרון, משום שהקלפיות שם נפתחו באיחור של שעתיים. "מצביעים רבים ביהודה ושומרון לא יוכלו להצביע, כי ספר הבוחרים לא הגיע כלל", טען מוקדם יותר, "התחושה קשה מאוד ונעשו מעשים שלא ייעשו על מנת שלא לאפשר לבוחרים שלנו להצביע. אני מקווה שזה כבר תוקן, אבל הדרך בה התחיל הבוקר הזה לא צופנת טובות". בליכוד דחו את הטענות ואמרו כי מדובר בתקלות נקודתיות ולא מכוונות.

 

בסניף הליכוד במרכז תל אביב הייתה הבוקר אווירה סוערת. עד שעות הלילה המאוחרות עוד רחשו קווי הטלפון בין חברי הסניף והמצביעים, והבוקר אף הוגשה עתירה מצד אחד המתמודדים בבקשה לדחיית ספירת הקולות.

 

אחד הבוחרים סיפר ל-ynet: "יו"ר הסניף שלחה למתפקדים מכתב בשם הסניף, שבו מוצגים רק 41 מתוך 58 המועמדים. עקב כך הוגשה עתירה משפטית". לדבריו, "יש מלחמה גדולה בסניף, יש דילים, אנשים חוזרים בהם מהסכמות שאליהן הגיעו, זה יותר גרוע מריאליטי. אתמול נערכו שיחות טלפון עד שעות מאוחרות כדי להדריך מצביעים למי להצביע ולמי לא. לא שיש בעיה עקרונית עם דילים, אבל אם כבר עושים אותם - צריך לעמוד בהם". 

 

יהודית בנד, יו"ר סניף מרכז תל אביב: "כאן מצביעים בדיל בהסכמים אחד עם השני, קבוצה מול קבוצה. לכן האווירה אמורה להיות טובה, אולם ישנם כאלו שנפלטו מהדילים ולכן מעכירים את האווירה".  

  

נתניהו בקלפי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו בקלפי(צילום: גיל יוחנן)
 

"ממש כמו בהישרדות בטלוויזיה", פלטה אחת הנשים שהגיעו להצביע. דרור, אחד המועמדים לוועידת הסניף ולמועצה, אמר כי "כמה קבוצות מתמודדות בבחירות, ואני מקווה שנתניהו ייבחר, ואיתו צירים לוועידה שיתמכו בעקרונות הליכוד, קרי: ארץ ישראל השלמה, התיישבות, יד תקיפה כלפי הערבים, נגד מסתננים ושירות חרדים בצה"ל".

 

דניאל כ"ץ, יו"ר חוג תדמור בליכוד, הסביר: "ישנם אנשים מסורים הפועלים לאורך השנה כולה ומוסרים את עצמם לעשייה ציבורית, ויש טרמפיסטים של הרגע האחרון שמנסים לרכוש מעמד ולהיכנס למרכז הליכוד. זה עדיין סוג של מעמד, למרות שבשנים האחרונות דעך כוחו". כ"ץ מכוון לכך שנטלו מהמרכז את זכות בחירת הח"כים, כשעברו לשיטת הפריימריז. "האווירה כאן מאוד מתוחה, צריכים להגיע כ-150 איש, שהם פחות מחצי מסך 360 חברי הסניף. זה שיעור ההצבעה בדרך כלל".

 

הוא הביע תקווה "שנתניהו יזכה ברוב ויקטין את כוחו של פייגלין, הוא גורם נזק לליכוד כתנועת מרכז לאומית. פייגלין אמנם עובד קשה מאוד, ואף נפגשתי איתו, אך מאוד לא מצאו חן בעיני התבטאויותיו הקיצוניות".

 

פעילת המפלגה אילה לנדא סיכמה: "בפוליטיקה כמו בפוליטיקה יש הרבה מתמודדים ובאופן טבעי בשלב הזה ישנה מתיחות. אחר כך כולנו מתאחדים מחדש למען הליכוד". 


פורסם לראשונה 31/01/2012 13:08

 

בהכנת הידיעה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין בקלפי
צילום: גור דותן
נתניהו מצביע
צילום: גיל יוחנן
עתירה נגד הדילים. סניף תל אביב
צילום: בועז פיילר
מומלצים