שתף קטע נבחר

המותקפת מבית שמש לשר: למה התוקפים בחוץ?

השר לביטחון פנים סייר בבית שמש, ונטלי משיח, שהותקפה על-ידי חרדים קיצוניים דרשה ממנו תשובות וטענה: "השוטרים רועדים מפחד". אהרונוביץ' התחייב: לא תהיה פה איראן, לא נאפשר הפרדה במדרכות, אבל אין צורך להחזיק נאשמים במעצר

דרשה תשובות מהשר: נטלי משיח, תושבת בית שמש שהותקפה בשבוע שעבר על ידי חרדים כשתלתה כרזות פרסומת בעיר, דרשה הבוקר (יום ג') תשובות ברורות מהשר לביטחון פנים וממפקד מחוז ירושלים במשטרה, נוכח שחרורם של חמשת החשודים בתקיפתה.

 

עשרות חרדים תקפו את משיח, בת 27 - הם יידו לעברה אבנים, שפכו אקונומיקה וירקו. היא הסתתרה במכוניתה, אך השמשה נופצה באבן והצמיגים נוקבו. משיח ניסתה להימלט לבניין סמוך, שם הותקפה מילולית. "ראיתי את המוות בעיניים, חשבתי שאני עומדת למות", סיפרה אחרי שניצלה.

 

אהרונוביץ' ומשיח, היום בבית שמש (צילום: יאיר אלטמן) (צילום: יאיר אלטמן)
אהרונוביץ' ומשיח, היום בבית שמש(צילום: יאיר אלטמן)
 

במהלך ביקורם של השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ומפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם בעיר, נפגשה עמם משיח ודרשה לדעת מדוע תוקפיה שוחררו: "אני רוצה לדעת איך אין מספיק כח אדם", אמרה לשר. "כשהודעתי למשטרה על המקרה שלי הגיעו שני שוטרים מבועתים מפחד. הצבעתי על מי שתקף אותי והשוטרים אמרו לי לא לדאוג, ושעד חצות כל 15 התוקפים יהיו עצורים".

 

לדבריה, "אם היו לנו מספיק שוטרים שלא רועדים מפחד, אולי זה היה נראה אחרת. החרדים יודעים שאחרי מעשה כזה, עוברים יום-יומיים והם משתחררים. הטענה היחידה של עורך דינם היא שהייתי מבולבלת ולכן לא הצלחתי לזהות אותם. באיזו זכות הוא אמר לי דבר כזה? מי שעובר תקיפה כזו לא ישכח את הפרצוף של התוקפים שלו כל חייו".

 

בבקשה להאריך את מעצרם של החשודים, טענה המשטרה כי החשודים הביאו ל"סכנת חיים ממשית לאותה אשה בעקבות הלינץ' הגזעני", אך השופט לא קיבל את הבקשה. החשוד יונה אייכלר (28) שוחרר בערבות ורפאל אקשטיין (31) ואלעזר ליברמנש (22) שוחררו למעצר בית. מעצרו של יהושע מרדכי בלויא (28) הסתיים ב-27 בינואר. חשוד נוסף, נחמן סגל, שוחרר על-ידי המשטרה בתנאים מגבילים.

 

מכוניתה של משיח לאחר התקיפה (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
מכוניתה של משיח לאחר התקיפה(צילום: נועם מושקוביץ)
   

השר אהרונוביץ' התייחס לאירועים בעיר ואמר כי הם טופלו כראוי. "ברגע שמסתיימת חקירה ואין עוד צורך להחזיק בעצור, בית המשפט משחרר אותו עד שמוגש כתב האישום. אין צורך להחזיק כל מיני נאשמים במעצר", הבהיר. "ההחלטות הן של בית המשפט".

 

הוא התחייב: "לא אאפשר כל הפרת חוק או סדר, כל הדרת נשים או זריקות פצצות סירחון או יריקות. לא תהיה פה איראן. כל אחד יתנהג כמו שצריך להתנהג במדינה חופשית ודמוקרטית", הבהיר השר.

 

לדבריו, "אנו מדברים על אנשים קיצוניים ביותר. לא כל האוכלוסייה החרדית מפרה חוק, אלא רק אחוזים קטנים ממנה. באותם קיצוניים צריך לטפל ובחלקם המשטרה כבר מטפלת". הוא הבטיח: "לא נאפשר כאן הפרות סדר, מדרכה אחת לחילונים ואחרת לחרדים. זה לא יקרה במדינת ישראל. אין פה שכונות סגורות לאוכלוסייה מסוימת. אם יש כאן שלטים של הדרת נשים -  שהעירייה תיקח את עצמה עם מחלקת הפיקוח ואם צריך גיבוי משטרתי המשטרה תגבה אותם כמו שעשתה קודם".

 

כשסייר עם מפקד המחוז בבית ספר המריבה בעיר, אמר: "כרגע תחושת הביטחון טובה יותר מקודם". עוד הדגיש: "אף אחד לא יגיד למישהו לאיזה מדרכה ללכת או איזו תלמידה תצטרך לעבור ממקום למקום. יש כאן פעילות רחבה מאוד של המשטרה. הנהלת בית הספר תמשיך ללמד את הבנות ואנו ניתן לה את ההגנה הנדרשת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משיח. הותקפה בלינץ' אכזרי
צילום: נועם מושקוביץ
החשודים ששוחררו ממעצר
צילום: יאיר אלטמן
השר מסייר בבית שמש
צילום: יאיר אלטמן
מומלצים