שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המורדים: אנחנו שולטים על מחצית משטח סוריה
  מפקד צבא סוריה החופשי, ריאד אל-אסעד, הכריז שכוחותיו שולטים על כ-50% משטח המדינה. היום נהרגו 20 בני אדם ברחבי סוריה. טנקים של אסד שבו להפגיז את פרברי דמשק

  למרות מניין ההרוגים שהולך ומאמיר מדי יום, ממשיכים המורדים במלחמה עיקשת בכוחותיו של הרודן בשאר אסד. מפקד צבא סוריה החופשי, ריאד אל-אסעד, הכריז שכוחותיו שולטים כעת על קרוב ל-50 אחוזים משטח המדינה.

   

  מלחמת אזרחים בסוריה, כותרות אחרונות

  משני צידי האסד: צפו בקרב אגרוף באל-ג'זירה

  קלינטון נגד התערבות צבאית: סוריה איננה לוב

  ההצעה: סגנו של אסד ישלוט, לא יישלחו חיילים  

   

  אל-אסעד ציין כי הצבא החופשי אינו יכול להשתלט באופן מוחלט על האזורים מחשש להרס הרב שייגרם אם המשטר יגיב באמצעי הלחימה שלו. ארגוני אופוזיציה דיווחו כי טנקים של הצבא הסורי שבו להפגיז מספר אזורים בפרברי דמשק. מאז הבוקר נמנו בסוריה 20 הרוגים.

   

  סוריה בוערת: קרבות קשים בחומס. צפו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בינתיים, בראיון שהעניק אל-אסד לעיתון "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון, הוא אמר שהאופוזיציה הסורית מנהלת משא ומתן לשחרור אנשי הצבא האיראנים שנתפסו בחומס. מפקד צבא סוריה החופשי אמר כי מתנהל משא ומתן כדי לעסקת חילופי שבעת העצורים האיראנים תמורת מספר גדול של עצורים סורים בהם קצינים, אנשי הארגון ואזרחים ובראשם מייסד צבא סוריה החופשי, חוסיין הורמוש. אל-אסעד הוסיף כי משימת המשא ומתן עם הצד האיראני מופקדת בידי המועצה הלאומית הסורית, אחד מארגוני האופוזיציה שמחוץ לסוריה. 

   

  הוא ציין כי בחקירה מדוקדקת של העצורים האיראנים, התברר כי הם הוכנסו לסוריה כדי לקחת חלק בדיכוי המפגינים לצד מספר גדול של מומחים צבאיים וצלפים הפרוסים ברחבי סוריה. האיראנים האלה, לדבריו, מהווים הוכחה ברורה לאמיתות המידע שמסר ארגונו כבר לפני זמן רב בנוגע להשתתפות של משמרות המהפכה באיראן בפעולות משטר אסד.  

   

  גורם במועצה הלאומית הסורית אישר שהוקמה ועדת מיוחדת וחשאית שתורכב מחמישה אישים ותהיה אמונה על ניהול המשא ומתן בעניין חילופי המומחים הצבאיים האיראנים שנעצרו בשבוע שעבר. מרכז ההסברה של המהפכנים בחומס הודיע כי יפרסם סרטון וידאו חדש של האסירים האיראנים על מנת לתעד את מצבם הבריאותי הטוב וכדי להוכיח שהם מוחזקים בידי גדוד אל-פארוק בחיים: "האזרחים ישוחררו לאחר שהגדוד יוודא שהם אינם מעורבים בשום פעולת טרור או דיכוי נגד המהפכנים וכי ההימצאות שלהם בשטחי סוריה הייתה למטרות הנדסיות מקצועיות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המורדים נלחמים ברחובות חומס
  אסד מבקר פצועים בבית חולים
  צילום: EPA
  מומלצים