שתף קטע נבחר

נתניהו: הדבר האנושי - להמתין לסיום פרשת אשל

רה"מ, שנפגש עם מזכ"ל האו"ם בירושלים, שוב קימץ במילים בנוגע להסתבכות בלשכה. על הניצחון בפריימריז הוא דווקא נהנה לדבר: חלק גדול מאוד מהאנשים תומכים בדרך שאנחנו מובילים

ראש הממשלה מסרב לדבר על הפרשה בלשכה. גם לאחר יציאתו של ראש לשכתו נתן אשל לחופשה בת 10 ימים, בנימין נתניהו מעדיף לקמץ במילים בנוגע לטענות כי אשל הטריד עובדת במשרדו, עקב אחריה ועל פי עדויות גם הטריד אותה מינית. "גזרתי על עצמי להמתין בנושא הזה עד שתסתיים הבדיקה", אמר נתניהו במסיבת עיתונאים לאחר פגישתו עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון בלשכתו בירושלים. לעומת זאת, על הניצחון בפריימריז הוא נהנה לדבר: "הגיעו 60 אלף מצביעים ביום של הדחה באח הגדול".

 

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט בתחילת השבוע להמשיך את בדיקת פרשת אשל בנציבות שירות המדינה, ולא להעבירה לפסים פליליים. נתניהו, שנשאל על ההסתבכות בלשכה, אמר כי "צריך פשוט להמתין בסבלנות לסיום הבדיקה. זה הדבר הנכון והאנושי לעשות בעת הזו".

 

ראש הממשלה, שניצח בבחירות בפריימריז בליכוד את יריבו משה פייגלין, אמר כי "אם לשפוט מהתוצאה שקיבלתי, הליכוד זז באופן משמעותי. בבחירות הקודמות קיבלתי 70 ומשהו אחוזים, ועכשיו 76 אחוזים. זה סימן שחלק גדול מאוד מהאנשים בליכוד תומכים בדרך שאנחנו מובילים". נתניהו הביע עידוד גם מאחוז ההצבעה, שעמד על כ-50 אחוזים: "היו 60 אלף מצביעים ביום של הדחה באח הגדול". הוא כנראה שכח שההצבעה החלה בשעות הבוקר ותוכנית הטלוויזיה - ב-21:30 בערב.

 

נתניהו מארח את מזכ"ל האו"ם בלשכתו בירושלים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נתניהו מארח את מזכ"ל האו"ם בלשכתו בירושלים(צילום: EPA)

 

מזכ"ל האו"ם באן, שאמר אחרי שיחתו עם נשיא המדינה שמעון פרס כי יש להמשיך בדיאלוג עם איראן, הבהיר כי על טהרן "לשכנע את הקהילה הבינלאומית שתוכנית הגרעין היא למטרות שלום". לדברי באן, "אני מודאג עמוקות מדוח סבא"א, שמצביע על האפשרות של תוכנית גרעינית צבאית".

 

גם על המשא ומתן התקוע דיברו באן ונתניהו. מזכ"ל האו"ם אמר הן לראש הממשלה והן לנשיא כי "ההתנחלויות לא עוזרות לתהליך השלום", נתניהו ענה לו: "שאלת ההתנחלויות צריכה להיות חלק משיחות השלום ומהסכם השלום. היא לא יכולה להיות תנאי מוקדם".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ובאן, היום
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים