שתף קטע נבחר

איראן: "המשטר הציוני הוא גידול סרטני שיוסר"

מנהיג איראן עלי חמינאי אמר כי הסנקציות לא יגרמו לאיראן לסגת מתוכנית הגרעין, והזהיר כי "כשיגיע הזמן, נממש את האיומים", בהתייחסו לאיום לחסום את מצר הורמוז. הוא הבטיח לסייע ל"כל מי שיילחם במשטר הציוני". אמש שוגר לוויין איראני לחלל

מנהיגה העליון של איראן, האייתוללה עלי חמינאי, השווה הבוקר (יום ו') את ישראל ל"גידול סרטני" והבטיח לאלפי מתפללים בטהרן כי "המשטר הציוני יוסר". בדרשה שנשא במסגד בטהרן הוא המעיט בחשיבותן של הסנקציות שהטיל המערב על ארצו, ואמר כי הן מועילות לאיראן.

 

עוד בנושא איראן ב-ynet:

 

בהתייחסו לאיומים מצד ארה"ב לתקוף באיראן, ציין חמינאי כי "מלחמה תהיה פי 10 יותר קטלנית עבור ארה"ב". לדבריו, האיומים מעידים על "חולשתה של אמריקה". "האמריקנים צריכים לדעת שככל שהם יאיימו יותר, הם יזיקו לעצמם", הוסיף חמינאי. "כשיגיע הזמן גם אנחנו נממש את האיומים", הזהיר חמינאי בהתייחסו לחרם הנפט של האיחוד האירופי, והאיום האיראני מאידך לחסום את מצר הורמוז, דרכו עוברת כחמישית מתעבורת הנפט בעולם.

 

בנאום המנהיג האיראני, שהועבר בשידור חי בטלוויזיה הממלכתית, הוא התייחס גם למהפכות בעולם הערבי, והעריך כי גם תורם של הפלסטינים יגיע. חמינאי הבטיח לסייע לכל ארגון או מדינה שתילחם בישראל, "בכל מקום שיילחמו במשטר הציוני, אנחנו נסייע להם".

 

"הצעירים הפלסטינים מלאים יותר תקווה היום", אמר חמינאי שציין כי "המשטר הציוני חלש מתמיד". הוא האשים את התקשורת המערבית שאינה מסקרת מספיק את המאבק של הפלסטינים בישראל, "זה לא יעבוד, גם העם הזה יזכה בניצחון". בתגובה קרא קהל המתפללים, שכלל בין היתר גם את הנשיא מחמוד אחמדינג'אד וצמרת המשטר האיראני, "מוות לישראל".

 

"המשטר הציוני יוסר", אחמדינג'אד בין אלפי המתפללים   (צילום: PRESSTV) (צילום: PRESSTV)
"המשטר הציוני יוסר", אחמדינג'אד בין אלפי המתפללים (צילום: PRESSTV)

 

המנהיג האיראני התייחס גם לסנקציות שהטיל המערב בניסיון לגרום לאיראן לסגת מתוכנית הגרעין שלה, ואמר כי הן לא יגרמו לאיראן לסגת.

 

לדבריו הן רק מועילות לעם האיראני. "הם אמרו שהם יכפו סנקציות משתקות כדי להעניש אותנו, אבל זה מועיל לנו", ציין חמינאי, "כשמטילים עלינו סנקציות אנחנו מסתמכים יותר על הכישרונות הצעירים שלנו.

אם לא היו מטילים עלינו אמברגו נשק, לא היו לנו את הפיתוחים הנהדרים האלה". הוא הזכיר את הקמת הכור בבושהר ואת שיגור הלוויין אמש.

  

מוקדם יותר דיווחה התקשורת באיראן על שיגורו המוצלח של לוויין צילום נוסף מתוצרת עצמית. הלוויין, 50 ק"ג משקלו, שוגר במסגרת חגיגות לציון 33 שנים למהפכה האיסלאמית, וזה הלוויין השלישי שהיא משגרת בשנתיים האחרונות. עם זאת, לא מדובר בלוויין קטן יחסית, והמערב מודאג בעיקר מהיכולת של איראן לשגר אותו על גבי טיל, דבר שעשוי להעיד על התקדמות בתוכנית הטילים של טהרן.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלחמה תזיק פי 10 לארה"ב. עלי חמינאי
צילום: PRESSTV
"הסנקציות מועילות לאיראן", הכור בבושהר
צילום: רויטרס
מומלצים