שתף קטע נבחר

אשל יזומן לחקירה, האם יאריך את חופשתו?

ראש הסגל בלשכת רה"מ יזומן השבוע לחקירה ראשונה בפרשת ההטרדה. גורמים המעורים בחקירה העריכו כי יאריך את חופשתו כדי להימנע מהשעיה. וינשטיין ולדור ידונו בסירובה של ר' להעיד

נציבות שירות המדינה תמשיך השבוע בחקירת הפרשה שטלטלה את לשכת ראש הממשלה, ותזמן לראשונה לחקירה את ראש הסגל נתן אשל, שהטריד לכאורה את העובדת ר'. גורמים בכירים המעורים בחקירה מעריכים כי אשל, שיצא לחופשה של עשרה ימים לפני שבוע, יאריך את החופשה.

 

פרשת נתן אשל - הכתבות האחרונות:

פרשת נתן אשל: העובדת ר' שוב זומנה להעיד

נתניהו: הדבר האנושי - להמתין לסיום פרשת אשל

עוד עדויות שמיעה: נתן אשל הטריד מינית את ר'

 

לדברי הגורמים, אשל יודע שאם לא יאריך בעצמו את החופשה, הרי שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יורה על השעייתו עד לסיום החקירה, ולכן סביר להניח שהוא יעדיף להאריך בעצמו את החופשה - עד שהחקירה תסתיים ומסקנותיה יתקבלו.

 

אשל, ר' ובכירי הלשכה שהתלוננו ליועמ"ש (צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי) (צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
אשל, ר' ובכירי הלשכה שהתלוננו ליועמ"ש(צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
 

וינשטיין ישוב היום מוושינגטון, וכבר בתחילת השבוע הוא צפוי לקיים בלשכתו דיון בהשתתפות פרקליט המדינה משה לדור, בכירי הפרקליטות וראשי צוות החקירה בנציבות שירות המדינה, על מנת להתעדכן ולדון בצעדים הבאים בפרשה. לפני שבוע החליט וינשטיין שהפרשה תיחקר בנציבות ולא תועבר לטיפול המשטרה.

 

גם סירובה של ר', שלכאורה הוטרדה על-ידי אשל, להעיד, יעלה במהלך הדיון בראשות וינשטיין. הגורמים ידונו בשאלה כיצד ניתן לגרום לה להעיד בכל זאת, יבדקו אם יש צורך ממשי בעדותה ואם

יש לנקוט נגדה הליך משמעתי בגין אי שיתוף הפעולה.

  

גורמים בכירים המעורים בחקירה אמרו השבוע כי עד כה נחקרו עדים רבים, והצטברו עדויות שמחזקות את הטענות נגד אשל. לדבריהם, כמה עדים העידו על מסכת הטרדות ממושכת ושיטתית מצד אשל כלפי ר'.

 

לדבריהם, העדויות מתארות כי אשל ור' היו לבד בלשכת ראש הממשלה במשך שעות ואשל נהג להעניש ולתגמל את ר'. בנוסף, מספר עדים חזרו על הטענה שלפיה ר' סיפרה כי אשל אף צילם אותה מתחת לשמלתה.

 

הגורמים הבכירים העריכו כי אשל לא יוכל להמשיך לכהן בלשכתו של נתניהו וייתכן כי עצם פרישתו תוביל לסיום הפרשה המביכה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן אשל. פרישתו תוביל לסיום הפרשה?
צילום: בן קלמר
מומלצים