שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המלצה: לחסן גם בנים בגיל 11 נגד נגיף הפפילומה

  האיגוד האמריקני לרפואת ילדים ממליץ לחסן גם בנים נגד נגיף הפפילומה, הגורם לסרטן באיברי המין, בראש ובצוואר. החיסון ימנע את העברת הנגיף בין בני הזוג בעתיד ויפחית את שיעור היווצרותם של גידולים באזורים אלו

  חיסון נגד פפילומה - עכשיו גם לבנים: האיגוד האמריקני לרפואת ילדים פרסם השבוע המלצה לחסן גם בנים כבר בגיל 11 נגד הנגיף הגורם לגידולים באיברי המין, בראש ובצוואר.

   

  החוקרים אמרו כי בנים שיחוסנו יפחיתו את העברת הנגיף הלאה ויפחיתו את שיעור היווצרותם של גידולים אלו הנגרמים על ידי הנגיף.

   

  קראו עוד על החיסון לפפילומה :

   

  נגיף ה-HPV (וירוס הפפילומה האנושי) מועבר מאדם לאדם באמצעות מגע מיני. הנגיף גורם לרוב ליבלות באיברי המין של הגבר או האישה ולהתפתחותם לכדי גידול סרטני, אולם הוא עלול להופיע גם בפי הטבעת בעת קיום יחסי מין אנאליים וכאמור גם לחלל הפה, שם הוא גורם לגידולים בפה, בראש ובצוואר.

   

  מחקר שפורסם לאחרונה גילה שיעור גבוה של גידולים בחלל הפה, בראש ובצוואר דווקא אצל גברים, בשל הדבקה בנגיף הפפילומה דרך מין אוראלי. שיעור הגברים הנדבקים היה גבוה פי שלושה מזה של הנשים.

   

  ממצא זה, הסבירו החוקרים, מחזק את חשיבות ההתחסנות של בנים נגד הנגיף.

   

  לדברי מומחי המרכז לבקרת מחלות בארצות הברית, מתן החיסון לבנים בגיל 11 או 12, עוד לפני שהפכו לפעילים מינית, הוא היעיל ביותר. בגיל זה, שיעור יצירת הנוגדנים בגוף נגד הנגיף בעקבות קבלת החיסון הוא גבוה ויאפשר להגן מפני הדבקה בנגיף האלים.

     

  החיסון גרדסיל משווק בישראל ומאושר למניעת יבלות וסרטן צוואר הרחם הנגרמים על ידי הזנים HPV16 ו-HPV18. החיסון אושר עד שנת 2010 לשימוש רק אצל ילדות ונשים מגיל תשע עד 45, אז הרחיב ה-FDA את האישור גם למניעת הדבקה בגברים.

   

  חיסון נוסף בשם סרבריקס, המשווק אף הוא בישראל, מאושר לשימוש בנשים בלבד ואינו מונע יבלות אלא רק גידולים סרטניים.

   

  החיסון למניעת הדבקה בנגיף HPV אינו יכול למנוע סרטן בנשים ובגברים שכבר נדבקו בזני הנגיף המצויים בחיסון. מסיבה זו ממליצים רופאים לתת את החיסון כבר בגיל הילדות, עוד לפני תחילת הפעילות המינית.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתן החיסון לבנים בגיל 11 או 12, עוד לפני שהפכו לפעילים מינית, הוא היעיל ביותר
  צילום: liquidlibrary
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים