שתף קטע נבחר

מאסר לצעיר שדקר בן 15: צעק "תמות יא ערבי"

בן 18 ואדם נוסף דרסו את הנער, וכשזה היה שרוע על הקרקע היכו אותו באלה ודקרו אותו בסכין. העונש: שנת מאסר בפועל. השופט: "הילד בן ה-15 התחנן על נפשו"

שנת מאסר בפועל נגזרה היום (א') בבית המשפט המחוזי בנצרת על נער בן 18 מצפון הארץ, שתקף ודקר לפני כשנה נער ערבי על רקע גזעני. בנוסף הורה בית המשפט לצעיר לפצות את הנער ב-30 אלף שקלים.

 

עוד בחדשות:

נתניהו: הליכוד לא זז ימינה, פייגלין לא ישפיע

אישום: מורה תקפה מינית תלמידה במשך שנים

אם ובתה הפעוטה נפגעו קשה בשריפה ברמלה

 

האירוע התרחש בחודש אפריל אשתקד, כשהנאשם היה בן 17 וחודש. שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, אשר קולה, קבע כי הנאשם, וצעירים נוספים תקפו נערים כבני 15 מיישוב ערבי ליד טבריה. הצעיר ואדם אחר שהיה יחד איתו ניסו בתחילה לדרוס שני נערים ערבים - אך ככל הנראה לא הצליחו. לאחר מכן הנאשם והאדם שהיה איתו פגעו בערבי נוסף ברכב שבו נסעו. אז יצא הנאשם מהרכב כשהוא אוחז בסכין וניסה לדקור את הנער, ואולם זה הצליח להימלט.

 

הנאשם חזר לרכב ויחד עם חברו רדפו אחרי נער ערבי נוסף. הם פגעו במכוניתם בנער והפילו אותו לארץ. בזמן שהנער היה שרוע על הקרקע יצאו השניים מהרכב. הנאשם אחז סכין וחברו אלה. השופט תיאר בגזר הדין את המעשה: "הנאשם דקר את הנער בירך שמאל, והאחר הכה בו באלה בראשו. תוך כדי כך, צעקו השניים לעברו 'תמות יא ערבי'".

 

לשני הנערים נגרמו חבלות והם פונו לבית החולים פוריה בטבריה. לאחר מכן הועבר הנער שהותקף בסכין ובאלה לבית החולים רמב"ם בחיפה, בשל פגיעה חמורה באוזנו.

 

חזר בו מהסדר טיעון

במהלך המשפט הסכים הנאשם להודות במיוחס לו, במסגרת הסדר טיעון, אולם לבסוף חזר בו מההסדר. למרות זאת, קבע השופט קולה כי יש להרשיעו. "מדובר בעבירות חמורות ביותר, אותן עבר הנאשם בצוותא עם אחרים", קבע השופט. הצעיר הורשע בעבירה של חבלה בכוונה מחמירה, עבירה של פציעות בנסיבות מחמירות ועבירה של החזקת סכין שלא כדין.

 

"כל העבירות בוצעו בצוותא באופן מכוער ביותר, תוך שהנאשם מוסיף חטא על פשע וקורא לעברו 'תמות יא ערבי'", כתב השופט בגזר

 הדין. "ילד כבן 15 התחנן על נפשו, אך הנאשם וחברו המשיכו להכותו, ואטמו אוזניים לשמע שוועתו. התנהגות מעין זו, אחת דינה, לטעמי - הרשעה".

 

"ויצא הקול מקצה הארץ ועד קצה", הוסיף השופט בהחלטתו, "קטין המכה את האחר, באמצעות אלה, דוקר אותו באמצעות סכין, מנסה לדרוס אותו ואף פוגע בו באמצעות רכב, כל זה בליווי קריאות גזעניות - לא ינקה, יורשע הוא, למען יירתע הוא ויירתעו אחרים מביצוע מעשים כגון אלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
דרס ודקר. אילוסטרציה
צילום: איי פי
מומלצים