שתף קטע נבחר

דורשים רמזור: "צומת יסעור - פצצה מתקתקת"

תושבי הקיבוץ בגליל המערבי טוענים שהיציאה מהיישוב וההשתלבות בכביש 70 כרוכות בסכנת חיים: "לפעמים עומדים 20 דקות". מע"צ לא מתרשמת: "אין שום סיכון". צפו בסרטון

עשרות מתושבי קיבוץ יסעור שבגליל המערבי הפגינו היום (א') בצומת הכניסה ליישוב במחאה על הסיכון שנגרם בשל היעדר רמזור המסדיר את התנועה במקום. לטענת תושבי יסעור, היציאה מהיישוב וההמתנה בצומת בשעות השיא עלולות להימשך לעיתים עד 20 דקות לפני שמצליחים להשתלב בכביש הסואן.

 

בתגובה לדברים נמסר מהחברה הלאומית לדרכים כי אין ממש בטענות התושבים. "אין סיכון בצומת ואין הצדקה לרמזור", נמסר.

 

 

בסרטון שהעלו תושבי הקיבוץ לרשת, ונקרא "בקרוב אסון בצומת יסעור!" מתועד המתרחש בצומת, כאשר כלי רכב והולכי רגל מנסים להשתלב בתנועה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בצומת יסעור מצטלב כביש הגישה היחיד של הקיבוץ עם כביש 70, בקטע שבין צומת אחיהוד לצומת יבור. על מי שמנסה להשתלב בכביש הראשי מוטל האתגר להתמודד עם כביש דו מסלולי (שני נתיבים לכל כיוון), ועם מכוניות הנוסעות במהירות מותרת של 90 קמ"ש.

הפגנת התושבים. "בקרוב - אסון" (צילום: אלון מאיר) (צילום: אלון מאיר)
הפגנת התושבים. "בקרוב - אסון"(צילום: אלון מאיר)

 

"אנחנו מרגישים נצורים", אומר אלון מאיר, תושב יסעור. "היציאה מהקיבוץ בלתי נסבלת ואין שום גשר או פתרון. חלק מהאנשים מתייאשים ופונים לכיוון הנגדי מכיוון היעד שלהם, רק כדי לצאת מכאן".

 

לטענת מאיר, החברה הלאומית לדרכים (לשעבר מע"צ) ביצעה מדידות תנועה במקום וספרה כמות כלי רכב חולפים, אך לא נמצאה חריגה בנפח התעבורה. "הם מדדו את זה לאורך כל היום, אז הממוצע הוא בסדר. אבל העומס העיקרי הוא בשעות הבוקר והצהריים", ממשיך מאיר. "יש כאן פצצה מתקתקת, ובמקום להביא חבלן ולנטרל, הם בוחנים אם בכלל להביא חבלן. ארבע שנים אנחנו מנסים לקבל רמזור".

 

מהחברה נמסר שהצבת רמזור במקום תשפיע לרעה על הרשת הבין עירונית, מכיוון שהיא תיצור עומסים בצירים הראשיים ותגדיל את הפקקים וזמני הנסיעה.

 

אבי שמול, דובר החברה הלאומית לדרכים, מסר בתגובה: "מבדיקת נתוני תאונות דרכים עולה כי בין השנים 2008-2011 אירעו בצומת שלוש תאונות דרכים קלות בלבד. הצומת אינו מוגדר כמוקד סיכון ואין כל הצדקה להצבת רמזורים. תמוהה הסיבה העומדת מאחורי ארגון ההפגנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת התושבים בצומת יסעור. "אנחנו מרגישים נצורים"
צילום: אלון מאיר
מומלצים