שתף קטע נבחר

ההתעללות בירושלים: נעצרו בניו של ראש ה'כת'

החשוד המרכזי התעלל מינית ונפשית יחד עם שניים מעוזריו בנשותיו וילדיו. הם שוחררו בעבר לאחר שהוגש נגדם כתב אישום. הוא נעצר שוב עם שלושה מבניו, אחת הבנות ושתיים מנשותיו - בחשד שהכינו דירה בצפון לשיכון העדים נגדם

שוטרי מחוז ירושלים עצרו שלושה מבניו של מנהיג הכת מירושלים, בחשד שהשתתפו יחד עם אביהם ושני הנאשמים הנוספים בפרשה, בהתעללות בילדים בכך שביצעו בשנים האחרונות עבירות מין בחלק מאחיהם הקטנים. כך הותר היום (ב') לפרסום. פרט להם נעצרו גם ראש הכת, עוזרו, סגנו, בתו ושתיים מנשותיו. 

 

עוד בחדשות ynet:

 

שלושה הבנים, שנעצרו על-ידי חוקרי היחידה המרכזית ירושלים, חשודים שגם ניסו לשבש הליכי משפט מאז המעצר המתוקשר של אביהם וחבר מאמיניו, כשניסו להשפיע על אחד העדים המרכזיים בפרשה. לפי החשד, העצורים תכננו להעביר את העדים לדירה בצפון כדי שלא יוכלו להעיד נגדם.

 

חלק מהעצורים בדיון בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חלק מהעצורים בדיון בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)

 

השלושה חשודים ששכרו דירה ביישוב יבנאל לפני מספר חודשים, ציידו אותה במוצרי חשמל ובמזון לצורך מגורים לזמן ממושך של העדים, בהם נשים וילדים.

 

סנגורם של העצורים, עו"ד בועז קניג, אמר כי הוא מאמין שתוך מספר ימים מרשיו ישוחררו. "מדובר בצימר או וילה שנשכרה לצורך שיכון עד כזה או אחר. מרשיי משתפים פעולה עם החוקרים, עונים לשאלות ומכחישים את החשדות המיוחסים להם". לדבריו, בין היתר, מייחסת להם המשטרה עבירה של מעשי סדום.

 

באוגוסט האחרון הותר לפרסם את הפרשה החמורה עם מעצרם של מנהיג הכת ושמונה מאנשיו, המשתייכים לחסידות ברסלב, בחשד שהתעללו בשש נשותיו ו-15 ילדיו של מנהיג הכת במשך שנים. הם הואשמו כי קיימו יחסי מין עם מספר נשים במקביל ופיתחו יחסי תלות, שליטה וסגידה. בין היתר חשודים חברי הכת כי השפילו מינית את הילדים, כלאו אותם וביצעו בהם עבירות מין קשות.

 

חברי הכת נהגו להתגורר יחד בבית בירושלים ובמקום נוסף בצפון הארץ. בחיפוש בביתם של הנאשמים נמצאו שוקרים חשמליים, כבלים ומוטות עץ.

 

לפי האישום, בשלב מסוים, הגיעו להתגורר עם המשפחה גם שני גברים, אחד מהם היה נשוי בעבר לאחת מנשותיו של מנהיג הכת, ויחד הם התעללו בילדים ובנשים.

שלושת הנאשמים נהגו לשלוח את הנשים והילדים לקבץ נדבות ברחבי הארץ במטרה לכלכל את הכת.   

 

בין היתר, הם נהגו "לחקור" את הנשים והילדים על מחשבותיהם, וכל חריגה ממה שנקבע הייתה מלווה בעונשים שאותה כינה מנהיג הכת "דינים", שגרמו לכאב פיזי רב. מחקירת המשטרה עלה כי אחד הגברים זכה לכינוי "השטן" והיה אחראי לביצוע מרבית העונשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד העצורים, בבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
מנהיג הכת. נאשם בהתעללות
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: אוהד צויגנברג
אחד החשודים שסייע לראש הכת
צילום: אוהד צויגנברג
חשוד נוסף שהואשם, ונעצר שוב
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד בועז קניג. השכירו צימר
מומלצים