שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איך לשמור קשר עם בן שחזר בשאלה?

  שאלה:

   

  אני חוזרת בתשובה, אם ל-11 ילדים שגדלו בהשקפה חרדית. שני הילדים הגדולים עזבו את הדת - אחד מהם התחתן עם בחורה מרקע דומה ולובשת מכנסיים. ביקשתי ממנה לכבד את המשפחה וכשהם מגיעים לבקר, שתלבש חצאית. התגובה הייתה קיצונית מאוד: פשוט נתק מוחלט. איך עליי לנהוג? (רחל, ירושלים)

   

  תשובה:

   

  שלום רב,

   

  אקדים ואומר שבשאלתך חסרים הרבה נתונים שיאפשרו לי להתייחס בצורה יותר רגישה ומדויקת, ולכן זו שאלה שמתאימה יותר לשיחה ישירה.

   

  בכל זאת אומר עקרון מנחה: משפחה היא אחד היסודות המשמעותיים ביותר בחייו של אדם ועל כן צריך לטפח ולשמור אותה מכל משמר. למרות שאנו מאוד רוצים שילדינו ימשיכו בדרכנו, אנו מאמינים בבחירה חופשית ויודעים שכל אדם בוחר את הנתיב שלו בחיים, ובכל זאת עלינו להשאיר אותו בתוך המשפחה. עלינו להבהיר לשאר בני הבית שלמרות שהחינוך שלנו הוא בכיוון מסוים ובן אחד בחר דרך אחרת, הוא עדיין חלק משמעותי וחשוב בתוך המשפחה.

   

  כמובן שניתן לדבר על כללי כבוד להתנהגות בבית שלכם, כדי שהדבר לא יפריע מדי. למשל, אפשר לומר "אנו מבינים שאתה לא שומר שבת, אבל אצלנו בבית שומרים ולכן אל תדבר בנייד בשבת אצלנו בבית"...

   

  איני יודע מדוע הייתה תגובה קיצונית כל-כך מצד כלתך. ייתכן שהסיבה לכך היא שצורת האמירה הייתה קשה מדי, וייתכן שישנם משקעים מסוימים

  מן העבר המשפחתי. אבל, בכל אופן יש לחדש את הקשר, לדבר בצורה גלויה, פתוחה ומקבלת על החשיבות והמקום של המשפחה, ועל הצורך לכבד אותה. אם את רואה שלבד אינך מסוגלת לעשות זאת, כדאי מאוד לדבר עם מטפל או יועץ שיוכל לסייע לך להבין את המצב, ולתכנן בצורה קפדנית את השיחה עם הבן.

   

  לסיכום: אהבה, אהבה ועוד קצת אהבה.  

   

  אם תרצי לדבר איתי בעניין, אשמח לנסות ולסייע: 050-8761886. ברכה והצלחה (משיב: הרב ירון דוראני).

   

  • לבירורים ושאלות אפשר לפנות למענה הטלפוני של צהר בענייני בהלכה. ימים א'-ה', בין השעות 19:00-23:00, בטלפון 1-800-200-377.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים