שתף קטע נבחר

אב החייל שמת: לא כועס, אך למה לא היה רופא?

קרוביו של דביר מור, שמת מזיהום, השמיעו טענות קשות נגד הצבא. הבוקר הבהיר אביו כי אינו כועס על צה"ל, אך הוסיף שיש בו כעס על כך שבמשך יממה לא נבדק בנו על-ידי רופא

אביו של דביר מור, הטירון שמת מזיהום, אמר הבוקר (יום ג') כי אינו כועס על צה"ל, "ולא על אף אחד שהיה שותף בתהליך וליווה את דביר. אנחנו כועסים על כך שבמקום לא נכח רופא, שאולי היה מאבחן בזמן את המצב ודואג לפנות את דביר מוקדם יותר לבית החולים, דבר שאולי היה מציל את חייו".

 

עוד בערוץ החדשות:

אתמול השמיעו בני המשפחה טענות קשות נגד הצבא, שלדבריהם סירב לפנות אותו לבית החולים. בצה"ל אמרו כי הוא חש ברע ביום שישי ונשאר במרפאה בבסיס תחת השגחת החובשים עד ליום שבת, אז פונה לסורוקה, שם נקבע מותו אתמול לאחר שזיהום הוביל לקריסת המערכות בגופו.

 

דביר ואביו רון בטיול באיטליה ()
דביר ואביו רון בטיול באיטליה
 

"המפקדים שלו, החובשת והמפקד האישי שלו שליווה אותו מהרגע שהבין שדביר חש ברע ועד הרגע האחרון התנהגו למופת", אמר הבוקר אביו של החייל, "אנחנו מבקשים להדגיש כי מרגע שדביר הגיע לבית החולים סורוקה, צוות בית החולים עשה ככל יכולתו וכולם נלחמו על חייו. אין לנו כעס על מי שטיפל בדביר בשום שלב, רק על כך שלא היה רופא".

 

אביו של מור ובת זוגו חגית ישבו בסוכת האבלים שהוקמה בפתח הבית. מור הסביר כי בנו הודיע לו בשבת כי הוא חולה, ולכן נסע האב לבסיס."חשבתי שבמקום שהוא ישכב במאהל עם חום גבוה, עדיף שיבוא הביתה. הפינוי שלו לבית החולים היה בטנדר צבאי ולא באמבולנס", הדגיש תוך שהוא מביע את כעסו על איטיות הפינוי. "על זה אני כועס, על זה שלקח זמן להחליט מי מוציא רכב ומי מאשר להוציא רכב בשבת". לדברי בת זוגו, "דביר היה כועס אם היינו מאשימים את המפקדים שלו במה שקרה".

 

מור ובת זוגו ביקשו להבהיר כי עיקר הכעס שלהם מופנה כלפי העובדה שלא היה רופא בבסיס, "אנחנו לא מחפשים דם, אבל הנוהל בצה"ל צריך להשתנות. שיקול הדעת של המפקד צריך להיות מינימלי. מפקד הוא לא רופא. אם אין רופא, צריך לפנות למיון, אנחנו לא מחפשים לערוף ראש לאף אחד".

 

האב השכול התייחס גם לביקורת שהשמיע הדוד, ניסים מעוז, ואמר כי "הוא היה נסער ודיבר מתוך סערת רגשות. הסברנו לו שבית החולים תיפקד כמו שצריך, שהמפקד האישי שלו ישב ליד הדלת". עם זאת, גם הבוקר עמד הדוד מאחורי

הדברים.

 

מהצבא נמסר אתמול כי "דובר צה"ל מביע צער על מותו של טוראי דביר מור אוניקובסקי ומשתתף באבלה של המשפחה". אמש התקיים תחקיר ראשוני של האירוע על-ידי קצין הרפואה הראשי, תת-אלוף ד"ר יצחק קרייס, ובהשתתפות גורמי הרפואה של פיקוד מרכז, חיל האוויר, בריאות הצבא ושירותי הרפואה. גורמי צבא מסרו כי החייל לא נפגע במהלך אימון, ונשאר להשגחה במרפאה. הוא פונה ביום שבת ברכב פינוי צבאי בליווי מפקדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים