שתף קטע נבחר

תלמידים ערבים תרגלו רעש: "מקלט למלחמה אין"

פיקוד העורף תרגל בכפר קרע התגוננות מרעידת אדמה, אבל בוואדי ערה מתלוננים שבמצב חירום אמיתי לתלמידים לא יהיה מה לעשות. "קודם שידאגו לנו למקומות מוגנים"

פיקוד העורף קיים הבוקר (יום ג') תרגיל היערכות לרעידת אדמה בחטיבת הביניים אבן סינא בכפר קרע שבוואי ערה. אבל הורים לתלמידים באזור מתחו ביקורת חריפה על פיקוד העורף ומשרד החינוך, טענו כי ברוב בתי הספר באזור אין מקלטים, ודרשו שלפני שמקיימים תרגילים לקראת רעידות אדמה ומלחמות - יסופק קודם לילדים מקומות הגנה.

 

עוד בערוץ החדשות:

רעבים ללחם. העם האיראני כורע תחת הסנקציות

"הודו תגרש סוכני חב"ד ישראלים שפעלו בחשאי"

 

עלי מסארווה, תושב עארה, אמר ל-ynet: "אני מאוכזב מאוד מהתרגיל חסר הטעם. קשה לי להבין איך עורכים פה פעילות כזאת כשברוב בתי הספר בוואדי ערה אין מקלטים. קודם כול שידאגו למקום שיגן עליהם בזמן רעידת אדמה ובמלחמה. די לצחוק לנו בפרצוף, נמאס לנו מכל ההצגות".

 

מתרגלים מצב חירום בבית הספר בכפר קרע (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
מתרגלים מצב חירום בבית הספר בכפר קרע(צילום: חסן שעלאן)

 

ראש ועד ההורים המקומי בכפר קרע לשעבר, עבדאללה זיד, אמר: "בחלק מבתי הספר בוואדי ערה יש מקלטים, אבל לצערי הם לא מספיקים לכל התלמידים. בכל מקלט אפשר להכניס עד 120 תלמידים מתוך 450 או 500 תלמידים. השאר יישארו בסכנה ולא תהיה להם כל הגנה. מה שהכי נורא זה שרוב המקלטים הפכו למחסן ציוד של בית הספר. הם לא מבוטחים לפי התקנים, וכל הגורמים מזלזלים בעניין".

 

מנהל של אחד מבתי הספר בוואדי ערה אמר ל-ynet: "בבית הספר שלנו אין מקלט בכלל, ונשקפת סכנה לתלמידים בזמן חירום. אפילו אם יעשו לנו 100 תרגילים הסכנה לא תחלוף. על ההורים והמורים להיאבק במחסור במקלטים. אנחנו רואים ומרגישים שחיי הערבים במדינת ישראל הם חסרי ערך". עוד טען: "תרגילי פיקוד העורף הפכו להיות כמו יום כיף ובזבוז זמן. כואב לנו לעבוד על התלמידים. במקום לעשות תרגילים בבתי הספר, עדיף לחנך קודם כול את האחראים להקמת המקלטים".

 

תרגיל החירום בבית הספר (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
תרגיל החירום בבית הספר(צילום: חסן שעלאן)

 

קצינת הרשויות במחוז חיפה של פיקוד העורף, שירן סימון, אמרה ל-ynet: "הגענו לערוך תרגיל לפינוי בעת רעידת אדמה בבית הספר, ולפי הדרישות כל התלמידים צריכים לצאת לשטוח פתוח בזמן הרעידה כי זה המקום הבטוח ביותר. עשינו עבודה מצוינת, ואני יכולה להגיד שהתלמידים יודעים להגן על עצמם בזמן רעידת אדמה".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי כל מוסד חינוכי שנבנה בשני העשורים האחרונים מחויב בבניית מרחבים מוגנים וכי משרד החינוך מתקצב זאת. במבנים ישנים המשרד פועל לפי הנחיות פיקוד העורף אשר הגדיר מרחבים מוגנים בבתי ספר אלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תרגיל פיקוד העורף בכפר קרע
צילום: חסן שעלאן
מומלצים