שתף קטע נבחר

מתן וילנאי צפוי להתמנות לשגריר ישראל בסין

השר להגנת העורף בא לנציבות שירות המדינה לקראת מינויו. שכיב שנאן עובר ממפלגת העבודה למפלגת העצמאות של ברק, ויחליף את וילנאי בכנסת. העבודה: מצא מין את מינו, טוב שעזב

השר להגנת העורף, מתן וילנאי, צפוי להתמנות לשגריר הבא של ישראל בסין. וילנאי, איש מפלגת העצמאות של אהוד ברק, יחליף בתפקיד את השגריר הנוכחי, עמוס נדאי.

 

עוד בערוץ החדשות:

רעבים ללחם. העם האיראני כורע תחת הסנקציות

"הודו תגרש סוכני חב"ד ישראלים שפעלו בחשאי"

 

הבוקר (יום ג') הגיע וילנאי לנציבות שירות המדינה לשימוע בפני ועדה לקראת מינויו לתפקיד השגריר. עם תום השימוע אמורה הוועדה להעביר את המלצותיה לשר החוץ, אביגדור ליברמן.

 

וילנאי בן 68 ומתגורר במושב שורש. הוא נשוי, אב לשלושה ילדים וסב לנכדים. בעבר שימש סגן הרמטכ"ל, ראש אכ"א

ואלוף פיקוד הדרום, וכיהן בתפקידים שונים בממשלות ישראל. לפני יותר משנה, עם הקמת המשרד להגנת העורף, קיבל לידיו וילנאי את התיק הזה.

 

היום נמסר כי שכיב שנאן עוזב את מפלגת העבודה ויצטרף למפלגת העצמאות. יו"ר העצמאות ברק בירך על כך. "שכיב שנאן הוא איש רציני, אני מכיר אותו היטב, ואין לי ספק שהוא יתרום רבות למפלגת העצמאות", אמר ברק. שאנן צפוי להחליף את וילנאי בכנסת.

 

המהלך של שנאן, שהיה עד כה הבא בתור ברשימת העבודה להיכנס לכנסת אם אחד מחבריה יפרוש, עורר תגובה צינית

במפלגת העבודה. "מצא מין את מינו. מפלגת העבודה ממשיכה להתנקות מעסקנים אופורטוניסטים ומתחזקת כמפלגה אידיאולוגית ונקייה".

 

בעבודה אמרו: "מצד אחד צר לנו על הדרך הקלוקלת של ברק וחבר מרעיו, אשר התמחו בקומבינות מכוערות הממאיסות את הפוליטיקה על הציבור, אך מצד שני מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ' פורחת ומשגשגת מאז עזיבתם המבורכת, והיא מתחזקת בכל פעם שעסקן מקצועי נוסף מפנה את עצמו משורותיה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתן וילנאי. דרך חדשה
צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
מומלצים