שתף קטע נבחר

השוטרים חשפו בפייסבוק: "המכות בגלל שוטרת"

שוטרים שהיו מעורבים בתגרה בנתניה בסוף חודש דצמבר התכתבו ביניהם ברשת החברתית וחשפו פרטים מהאירוע, ביניהם זהותה של השוטרת שהובילה למהומה. המותקפים הגישו את ההתכתבות למח"ש וטענו: זה מפליל אותם

במשך יותר מחודש מנסים בני משפחת נעים מנתניה להוכיח שאינם אשמים באירוע האלים שהתרחש בסיום חתונה בעיר בסוף חודש דצמבר. כעת מקבלת עמדתם רוח גבית, נוכח התכתבות בפייסבוק של חלק מהשוטרים המעורבים בפרשה. כך, מבלי משים, חשפו פרטים חדשים מאותו לילה, שבו התפתחה תגרה בין בני המשפחה לשוטרים שהגיעו למקום.

 

עוד בחדשות ynet:

 

במהלך האירוע יצאו כמה צעירים מחתונה שנערכה ב"ארמונות השרון" ונקלעו לוויכוח עם שוטרת ממשטרת נתניה. בעקבותיו הוזעקו למקום כוחות גדולים של משטרה ובמקום התפתחה קטטה המונית. בין המותקפות הייתה גם קצינת שב"ס ממשפחת נעים, שביקשה מהשוטרים לחדול ממעשיהם אך ללא הועיל. גם תעודת קצינה שהציגה לא הרגיעה את הרוחות. 

 

התכתבות השוטרים בפייסבוק. "חחח, מה זה הרבצנו"  ()
התכתבות השוטרים בפייסבוק. "חחח, מה זה הרבצנו"
 

"זו הייתה קטטה מיותרת, שהחלה בגלל השוטרים", טען יוסי נעים, שהיה מעורב באירוע. "הם הפעילו כוח מוגזם והיכו נערות, נשים ומבוגרים, התיזו גז פלפל והשתמשו בשוקר חשמלי". בנו של נעים, שגם הוא הותקף, הוסיף: "הם פשוט הרסו לי את החיים. מאז האירוע אני מתקשה לתפקד ומקבל טיפולים פסיכולוגיים. קשה לי לצאת מהבית ולעבוד".

 

נעים וחלק מבני משפחתו נעצרו ומיד עם שחרורם החלו באיסוף חומרים שיוכיחו כי השוטרים הם אלו שפעלו שלא כשורה. להפתעתם, הם גילו כי חלק מהשוטרים שהיו מעורבים בקטטה התכתבו ביניהם על הקיר של אחת השוטרות בעקבות הכתבה ב-ynet. אחד השוטרים כתב לשוטרת: "את רואה איזה בלאגן את עושה?", וצירף את הקישור לכתבה. שוטר אחר שראה את הכתוב הגיב: "לא רואים שום דבר חריג בסרט", וזוכה לתגובה מצד השוטר הראשון: "כי זה לא צילם את מרכז הבלגן".

 

למחרת הצטרפה להתכתבות שוטרת נוספת, שהוסיפה: "חחח נכון נ. את עשית את כל הבלאגן!!".

מספר שעות לאחר מכן השוטרת כתבה: "חחח מה-זה הרבצנו, אל תשאלי, אנחנו אנשי חוק ולא לוקחים את החוק לידיים. אם הם היו באמת אנשים הם לא היו מתנהגים ככה".

 

במשפחת נעים רואים בהתכתבות הזו הוכחה כי השוטרים בעצם מודים כי לא נהגו כשורה. "ההתכתבות בפייסבוק מוכיחה כי השוטרים בעצמם מודים שהם לא היו בסדר והכול החל בגללם", טוען נעים.

 

"אנחנו לא מוכנים לוותר ונמשיך לפעול נגד השוטרים שהיכו אותנו. לא נרפה עד שהם יעמדו לדין. את דף הפייסבוק הזה, שלדעתנו מפליל את השוטרים, העברנו למח"ש".

 

עו"ד שמואל בר, לשעבר חוקר ותיק במשטרה והיום סנגור משפחת נעים, טוען כי מה שכתבו השוטרים בפייסבוק מוביל להפללתם. "התלונה למח"ש הוגשה בנתניה, הועברה לירושלים וכעת הועברה למח"ש חיפה. אני מקווה שהם יעשו את העבודה כראוי וימצו את הדין עם השוטרים", אמר. "על פי החומר שבידי, אוי ואבוי אם המשטרה תגיש כתב אישום נגד מרשיי. כתב אישום צריך להיות מוגש נגד השוטרות והשוטרים".

 

דובר משטרת מרחב שרון מסר בתגובה: "כיוון שהנושא נמצא בבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים, אנחנו מנועים מלהגיב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסי נעים.לא נרפה
התקרית האלימה. החלה בגלל ויכוח
מומלצים