שתף קטע נבחר

חי או מת: האם השודד ייעצר רק במרדף ירי?

ה"אופנובנק 2", שהמרדף אחריו נחשף ב-ynet, עדיין חופשי. קצין בכיר במשטרה מעריך: "הוא לא יהסס לירות לעבר השוטרים. הוא לא נראה כמו אחד שייכנע ללא מאבק וירים ידיים". היחידה המרכזית של מחוז מרכז קיבלה תוספת כוח אדם ואמצעים

שודד הבנקים הסדרתי לא ייכנע בקלות וייתכן שרק יריות השוטרים יעצרו אותו: במשטרה משרטטים מספר תרחישים במסגרת המצוד אחר שודד הבנקים הסדרתי שרצח את המאבטח יניב אנגלר בסניף בנק הפועלים בבאר יעקב. האיש מתואר כ"עבריין האלים בישראל", ולפי אחת ההערכות, "לא יהיה פשוט ללכוד אותו, הוא יילך עד הסוף".

 

קצין בכיר במשטרה, המעורה בחקירה, הסביר את הלבטים שמאחורי הפעילות של המשטרה בניסיון לאתר את השודד: "ההערכה היא שהוא יילך על כל הקופה ואם ייתפס על חם, הוא לא יהסס לירות לעבר השוטרים. הוא לא נראה כמו אחד שייכנע ללא מאבק וירים ידיים". לפי פרופיל שהרכיבו לשודד, הוא מצטייר כאדם מסוכן מאוד שלא יירתע מפגיעה בחיי אדם נוספים: "יכול להיות שזה מרגש אותו, וזה מה שמניע אותו לבצע עוד ועוד מעשי שוד", אומרים במשטרה.  

 

בשל מורכבות החקירה, נרתמו למשימה גם אגף המבצעים של המשטרה, שם כינסו בימים האחרונים מספר ישיבות שבהן דנו בדרכים להיערכות המשטרתית לקראת השוד הבא.

 

אחת ההחלטות שהתקבלו היא שכל שוד שיתרחש מעתה במדינת ישראל ידווח לחפ"ק ביחידה המרכזית של מחוז המרכז. שם ייעבדו את הנתונים ויבדקו את שיטת הפעולה. אם יתאים השוד לדפוס פעולתו של העבריין הסדרתי - יצורף התיק לחקירה וחוקרי היחידה יטפלו בשוד גם אם לא התרחש בגזרתם. 

 

עוד החליטו באגף המבצעים להעניק תגבור משמעותי בכוח אדם ובאמצעים לבלשי היחידה המרכזית של מחוז מרכז. במסגרת צו איסור הפרסום, שעדיין מוטל על הפרשה, לא ניתן לספר על אותן פעולות שמבצעת המשטרה כדי לא לחבל בחקירה. ביממה האחרונה המשיכו במשטרה לרענן את נוהלי העבודה אצל השוטרים, וגם קב"טים של בנקים קיבלו הנחיות כיצד להדריך את עובדי הבנקים במקרה שאותו השודד יכה שוב. היכן יפעל ומתי? זו השאלה הגדולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליד סניף הבנק בבאר יעקב
צילום: אבי מועלם
המאבטח יניב אנגלר ז"ל
מומלצים