שתף קטע נבחר

יו"ר הכנסת: תוגבל כניסת לוביסטים למשכן

בעקבות הפרסום על פעילותם בבית המחוקקים של שתדלנים המקדמים אינטרסים מסחריים, הורה יו"ר הכנסת לשלול היתרי כניסה של שתדלני אחת החברות, ולאסור כניסת שתדלנים למזנון, למבואת המליאה ועוד

הכנסת מכריזה מלחמה על הלוביסטים: יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, הודיע היום (ה') על שורת צעדים חדשים שגיבש להתמודדות עם תופעת הלובינג במסדרונות הכנסת. זאת על רקע מה שהגדיר כ"התנהלותם החמורה של עובדי חברת 'גלעד'".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

הרקע לדברים הוא תחקיר שפורסם בתוכנית "עובדה" בערוץ 2 שלשום, שם הוצגה פעילותם של השתדלנים בכנסת, שנשכרים על-ידי חברות שונות כדי לקדם אינטרסים מסחריים בבית המחוקקים דרך נבחרי הציבור.

 

במסגרת הצעדים שננקטו, החליטה הכנסת לשלול לאלתר את היתר הכניסה הקבוע של כל שתדלני חברת "גלעד" שפעילותה הוצגה בכתבה, בה נשמעים יועצי החברה מסבירים כיצד ניתן להשפיע על מחוקקים לחוקק במדינת ישראל, ולמעשה חושפים את "שיטות העבודה" בבית המחוקקים. בנוסף הודיע ריבלין לחברה כי הוא בוחן הלך לשלילת רישיון השתדלן של עובדיה לפעול בכנסת, בכפוף לשימוע.

 

יו"ר הכנסת הורה גם לאסור לאלתר את כניסתם של כלל השתדלנים למזנון חברי הכנסת, למבואת מליאת הכנסת,

למתחם הלשכה המשפטית ומרכז המחקר והמידע של הכנסת, ולמתחמים נוספים. בנוסף, ייאסר מגע בין שתדלנים לעובדי כנסת.

 

בימים האחרונים הפך נושא הלובינג לאחד הנושאים המדוברים במסדרונות הכנסת. ריבלין שכבר יצא בעבר נגד התופעה החליט הפעם לנקוט יד קשה ולהציב שורה של נהלים חדשים כדי להצר צעדיהם של הלוביסטים במשכן ולצמצם למינימום את השפעתם על חברי הכנסת ועובדי הכנסת.

 

אחרי פרסום הכתבה ב"עובדה" מסרו בחברת "גלעד" כי הם מתנצלים מעומק הלב על הדברים ששודרו בתוכנית. "לצערנו, חלק מעובדי החברה מעדו בלשונם והתבטאו בצורה שאינה הולמת את ערכי החברה. אנו רואים התבטאויות מסוג זה שנאמרו במסגרת קורס לובינג בחומרה רבה, ומבקשים להבהיר כי זוהי לא דרכנו ודרכה של חברת גלעד", אמרו בחברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר הכנסת ריבלין
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים