שתף קטע נבחר

סקר: חצי מהאמריקנים תומכים בתקיפה באיראן

49% בעד שימוש בכוח צבאי כדי למנוע מטהרן להשיג את הפצצה, 31% מתנגדים. בקרב הגברים התמיכה גבוהה יותר

כמחצית מהציבור האמריקני תומך בתקיפה אמריקנית באיראן כדי למנוע ממנה להשיג נשק גרעיני. כך על פי סקר שנערך השבוע עבור העיתון The Hill, המתמחה בסיקור הקונגרס. 49 אחוזים מבעלי זכות הבחירה תומכים בשימוש בכוח צבאי אמריקני נגד איראן, בעוד 31 אחוזים מתנגדים לכך. 20 אחוזים אינם בטוחים.

 

פילוח הסקר מצביע על תמיכה גדולה יותר לתקיפה צבאית אמריקנית באיראן בקרב גברים (53 אחוזים) לעומת נשים (46).

 

62 אחוזים מבעלי זכות הבחירה אומרים שהם מאוד מודאגים (23 אחוזים) או במידה מסויימת (39) מהאפשרות שאיראן תעמוד מאחורי פיגוע טרור על אדמת ארה"ב, בעוד 37 אחוזים אינם מודאגים מאפשרות זו. הסקר בוצע השבוע על ידי חברת Pulse Opinion Research.

 

גם בסקרים קודמים שביצעו בחודשים האחרונים חברות אחרות, הסתמן רוב של תומכים אמריקנים לתקיפת אתרי הגרעין של איראן.

 

הוויכוח על תקיפה אפשרית נכנס גם למערכת הבחירות לנשיאות, וממשל אובמה מביע מחויבות למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני. "שלא יהיה ספק - אמריקה נחושה למנוע מאיראן להגיע לנשק גרעיני ואני לא מסיר שום אופציה מהשולחן כדי להשיג את המטרה", הצהיר הנשיא בנאום מול בתי הקונגרס על מצב האומה.

 

המועמד הרפובליקני מיט רומני אמר לאחרונה: "אם נבחר בברק אובמה, לאיראן יהיה נשק גרעיני", ולהבדיל הצהיר על עצמו ש"אם נבחר במיט רומני, לא יהיה להם נשק גרעיני".

 

ריק סנטורום הוא המועמד היחיד שמצהיר בצורה ישירה וברורה שיחסל את אתרי הגרעין באיראן, כדי למנוע מהמדינה להשיג נשק גרעיני. הוא אף העלה אפשרות כי משל אובמה בגד בישראל, כשחשף את תוכניתה לתקוף באיראן. 

 

מאידך, רון פול הוא המועמד הרפובליקני היחיד שמביע בפומבי התנגדות לתקיפה אמריקנית באיראן או בכל מקום אחר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה. כל האופציות פתוחות
צילום: AFP
רומני. איראן בקמפיין
צילום: AP
פול. מתנגד לתקיפה
צילום: MCT
מומלצים