שתף קטע נבחר

איור:  אופיר בגון

דיכטר רץ בקדימה: אם לבני תנצח, אולי אעזוב

מקורבי השר לשעבר מבטיחים "הפתעות" למופז וללבני בהכרזה הרשמית על התמודדות. הערכות: דיכטר יחבור בהמשך למופז

ח"כ אבי דיכטר יודיע מחר (יום א') באופן רשמי על הצטרפותו למרוץ על ראשות קדימה. דיכטר יכנס מסיבת עיתונאים בבית המפלגה בפתח תקווה ויחשוף את הקמפיין וסיסמת הבחירות שילוו אותו עד לפריימריז ב-27 במרס. בכך מצטרף השר לשעבר ליו"ר קדימה ציפי לבני ולמספר 2, ח"כ שאול מופז. ח"כ מאיר שטרית מתלבט אם להתמודד או לחבור למופז.

 

המאבק בקדימה - הכותרות האחרונות

 

מקורבי דיכטר טענו לקראת ההכרזה הרשמית, כי בכוונתו לחשוף קמפיין מפתיע וחריף. "לבני הולכת להיות מופתעת מהקמפיין שלו - אבל בעיקר מופז", אמרו. דיכטר עצמו צפוי לתקוף אישית את שני המתמודדים האחרים ולטעון כי קדימה בראשות לבני או מופז לא תוכל להיות אלטרנטיבה לממשלת נתניהו. "בניגוד לאחרים אני מתכוון לקדם בעיקר נושאים ולא רק אנשים", אמר ראש השב"כ לשעבר.

 

דיכטר (במרכז) עם שטרית ומופז. יחד יפילו את לבני? (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
דיכטר (במרכז) עם שטרית ומופז. יחד יפילו את לבני?(צילום: גיל יוחנן)

 

יחד עם זאת, בקדימה מעריכים כי קיימים סיכויים גבוהים שדיכטר ישתף לבסוף פעולה עם מופז כדי להדיח את לבני מראשות המפלגה. בשיחות סגורות אמר דיכטר, כי אינו משוכנע שיישאר בקדימה אם לבני תנצח. "אם בפעם הקודמת התחייבתי לקבל כל תוצאה - הפעם אני לא יכול להגיד את זה".

 

החלטתו של דיכטר להצטרף למרוץ פוגעת לכאורה בסיכוייו של מופז.

 השניים נאבקים על אותם קולות בקרב מתפקדי קדימה - אלה שרוצים להחליף את לבני. דיכטר נחשב לח"כ פופולרי במפלגתו, אולם בכל מה שקשור לראשות קדימה הוא ניצב הרחק מאחור.

 

בפריימריז הקודמים לראשות קדימה קיבל דיכטר 6.5% בלבד מהקולות, אחרי שטרית שגרף 8.5%, מופז 42% ולבני 43%. כוחו האלקטורלי של דיכטר עשוי להכריע רק אם הקרב בין לבני למופז יהיה צמוד. אם יחליט לחבור למופז - הוא עשוי להטות את הכף לטובתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבי דיכטר. הפעם לא מבטיח להישאר
צילום: אלכס קולומויסקי
שאול מופז. אותו קהל יעד
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
ציפי לבני. תופתע?
צילום: בן קלמר
מאיר שטרית. מתלבט
צילום: אלי אלגרט
מומלצים