שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יצחק הרצוג ייחקר שוב בפרשת העמותות

  פרקליטות המדינה הודיעה לבג"ץ שמזכיר הממשלה, יצחק הרצוג, יזומן לחקירה נוספת במשטרה בשבוע הקרוב. בג"ץ היה אמור לדון היום בעתירות הדורשות להשעות את הרצוג מתפקידו, אולם הדיון נדחה עד לאחר החקירה הנוספת במשטרה

  מזכיר הממשלה, יצחק הרצוג, יוזמן לחקירה משטרתית נוספת בפרשת העמותות במהלך השבוע הקרוב, כך הודיעה היום (יום ד') פרקליטות המדינה. הדברים נאמרו במהלך דיון שהתקיים היום בבג"צ בעתירות, שהגישו התנועה לאיכות השלטון בישראל וחבר הכנסת מיכאל איתן (ליכוד), בדרישה להשעות את הרצוג מתפקידו בשל מעורבותו בפרשת העמותות.
  נציגת הפרקליטות, עורכת הדין אסנת מנדל-שקד, ביקשה מבג"צ לדחות את הדיון בעתירות עד לאחר חקירתו השנייה של הרצוג במשטרה, ובית המשפט קיבל את הבקשה ודחה את הדיון.
  לפני כחודש נחקר הרצוג במשטרה תחת אזהרה, אך הוא שמר על זכות השתיקה וסירב לענות לשאלות החוקרים. עורך דינו של הרצוג, דן שיינמן, טען היום בדיון, כי על נציב שירות המדינה מופעל לחץ כבד להשהות את הרצוג מתפקידו. שיינמן האשים את התקשורת שערכה, לדבריו, משפט שדה להרצוג, לאחר ששתק בחקירתו. "במדינה הזו שוחטים אנשים בהבל פה", אמר שיינמן.
  עו"ד שיינמן חזר היום על טענותיו של הרצוג, כי בשנת 99' חוק מימון מפלגות לא חל על המועמד לראשות הממשלה ולכן לא בוצעה כל עבירה ואין מקום לפתוח בחקירה. מסיבה זו, טען שיינמן, לא מצא לנכון מזכיר הממשלה להשיב לשאלות החוקרים.
  חבר הכנסת מיכאל איתן אמר בתגובה, כי "המצב שנוצר אינו תקין. הרצוג נמצא במצב עדין בו רה"מ מפחד שאם הרצוג ידבר, הוא יהיה בבעיה. גורלו ועתידו של ראש הממשלה תלויים בעדותו של הרצוג".
  עורך הדין אליעד שרגא, העותר מטעם התנועה לאיכות השלטון בישראל, זעם על דחיית הדיון ואמר, כי "החמור בפרשה הזו הוא, שבמשך שנה שלמה לא מצא ביה"מ העליון לנכון להתעסק בפרשה. מבחן בוזגלו מת. אם למזכיר הממשלה היו קוראים בוזגלו לא היו נותנים לו לשבת על כסאו 11 חודשים, כשהוא נושא על גבו חקירה תחת אזהרה, שמירה על זכותה שתיקה וכיוב'. במקומות אחרים השמים היו נופלים", אמר עו"ד שרגא.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אסנת קרסננסקי
  הרצוג. שמר על זכות השתיקה
  אסנת קרסננסקי
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מיכאל איתן. ברק מפחד שהרצוג ידבר
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים