שתף קטע נבחר

הזבל לא פונה, אבל הפקחים כבר רשמו דו"חות

השביתה הסתיימה הבוקר ופקחי עיריית תל-אביב מיהרו לחלק דו"חות למי שחנה בכחול לבן ולא שילם. מנגד, תושבי העיר עדיין סובלים מהזבל שנערם ברחוב בימי השביתה

בעוד האשפה שהצטברה בימי השביתה שהסתיימה היום לא פונתה לחלוטין, הזדרזו הבוקר (יום א') פקחי עיריית תל-אביב לרשום דו"חות לכלי רכב שחנו ללא תווי חנייה בכחול לבן.

 

דיווחים נוספים ב-ynet על אודות השביתה:

בעקבות ההסכם: עובדי הקבלן ייקלטו או יפוטרו?

התגעגעתם? עובדי הרכבת שוב מאיימים לשבות

דואר והבנקים נפתחו: "רבים על מספרי תור"

 

 

סער, בן 33 מתל-אביב, הגיע הבוקר לעבודתו בחברת תקשורת גדולה, כשהוא יודע שהשביתה נמשכת. כשסיים את עבודתו הגיע למכוניתו בשדרות שאול המלך, וגילה שדו"ח מוצמד למכוניתו שחנתה בכחול לבן. "כשהגעתי לעבודה ב-6:30 בבוקר לא היה שום סימן שהשביתה הולכת להיגמר. אחרי ששמעתי שיש הבנות הטענתי ב-12:00 את מכשיר הסלופארק".

 

הפקחים חזרו לעבודה בתל-אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הפקחים חזרו לעבודה בתל-אביב(צילום: מוטי קמחי)

 

אבל, כך מתברר, זה לא עזר. "כנראה שהפקחים היו זריזים ממני וכבר ב-10:54 הם כתבו לי דו"ח", אמר סער בכאב. "חבל שעיריית תל-אביב מעדיפה לקנוס את התושבים במקום לפנות את הזבל".

 

לדברי המפנים, בתל-אביב יידרשו לא פחות מארבעה סבבים כדי לנקות את האשפה שהצטברה במשך חמישה ימים - כיומיים של עבודה. יגאל, נהג משאית זבל בתל-אביב, הסביר כי "המשאית לא יכולה לגרוס כל-כך הרבה זבל, ולכן ככל הנראה יידרשו ארבעה סבבים כדי לפנות את כל האשפה". מפני האשפה אמרו כי לשם כך יידרשו יומיים של עבודה. "זו כמות רצינית של זבל. אני נוסע ומפנה אשפה מארבעה רחובות, ושוב חוזר וממלא עוד משאית", סיפר.

 

מפנים את הזבל בתל-אביב. יצטרכו ארבעה סבבים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מפנים את הזבל בתל-אביב. יצטרכו ארבעה סבבים(צילום: מוטי קמחי)

 

מעיריית תל-אביב-יפו נמסר כי "העירייה החלה לאכוף את חוקי החניה בעיר כשעתיים לאחר הודעת הסתדרות על סיום השביתה. יש לציין כי חניה בניגוד לחוק מסכנת הולכי רגל, מפריעה לתנועה ולסדר הציבורי או תופסת מקומות של נכים. השביתה הכללית במשק אינה מהווה סיבה להפר את הסדר הציבורי ובכלל זה לחנות בניגוד לחוק. באשר לפינוי האשפה, נעשים מאמצים רבים לסיים במהירות האפשרית את פינוי האשפה שהצטברה ברחובות במהלך ימי השביתה כדי לאפשר לתושבי העיר לשוב וליהנות מעיר נקייה ומטופחת כבשגרה".

 

ביום רגיל נאספים בתל-אביב כ-1,100 טונות אשפה, ואילו כעת נאספים כ-5,000 טונות והעירייה טוענת שהיא "אינה ערוכה לאסוף ביום אחד כמות כזו של פסולת".

 

לא רק בתל-אביב הזבל עלה על גדותיו. מעיריית חיפה נמסר כי קרוב ליממה

 תחלוף עד שכל הזבל שהצטבר בחמשת ימי השביתה ייאסף. בירושלים החל פינוי האשפה שעה קלה לאחר ההודעה על סיום השביתה: "משמרות עובדי התברואה תוגברו, כדי להשיב את המצב לקדמותו כמה שיותר מהר". בערים הקטנות הפינוי מהיר בהרבה. מעיריות נצרת עילית וקריית אתא נמסר, לדוגמה, כי עד לשעה 11:00 כבר נאסף כל הזבל. בערים אחרות, כמו באר-שבע, פעלו חברות פרטיות במהלך השביתה, והאשפה פונתה כבכל יום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפנים זבל בתל-אביב
צילום: מוטי קמחי
מפנים זבל בירושלים
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים