שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  קלאב הוטל סירבה להכניס אורח - ותשלם אלפים
  אדם שהשכיר את יחידת הנופש שלו במלון קלאב הוטל באילת לאדם אחר, טען כי המלון גרם לו נזק בכך שסירב לתת לשוכר להשתמש ביחידה. המלון טען, כי כניסת השוכר ליחידה נמנעה מכיוון שלא הציג שובר ייפוי כח מקורי. ביהמ"ש קבע: המלון התנהג בחוסר תום לב

  אדם שלפני כ-30 שנים רכש יחידת נופש במלון קלאב הוטל באילת, טען כי נהג להשכיר את היחידה לאחרים, כדי להקטין את העלות היקרה של אחזקתה. לטענתו, באוקטובר 2010 השכיר את היחידה, כמנהגו, אולם נציגי המלון לא התירו לשוכר להשתמש ביחידה, בטענה כי עליו להציג שובר ייפוי כח מקורי מבעל היחידה. לטענת בעלי היחידה, במלון עמדו על סירובם, גם לאחר שהוא אישר טלפונית את השימוש ביחידה, ומשכך נאלץ למצוא לשוכר חדר במלון אחר.

   

  על בתי מלון וחופשות אחרות:

   

  בתביעה שהגיש נגד רשת קלאב הוטל לבית המשפט לתביעות קטנות בתל-אביב, ביקש התובע כי יושבו לו 3,500 שקל ששילם עבור המלון האחר, ופיצוי של 1,000 שקל בגין עוגמת הנפש שנגרמה לו.

   

  התובע טען, כי בעבר, כשהגיע שוכר ללא שובר ייפוי כח מקורי, הסתפק המלון בפיקדון של 1,000 שקל והתיר את השהייה ביחידה, ואף צירף כראייה דיסק המתעד קיומו של נוהג זה. כן הוסיף, כי בהערמת הקשיים על בעלי היחידות, מתעשרת הרשת על גבם, שכן אם הם לא משתמשים ביחידה, המלון מארח בה בעצמו.

   

  קלאב הוטל טענה בין היתר, כי בתקנון הרשת נקבע בפירוש, כי העברת זכות השימוש ביחידת הנופש תיעשה רק על ידי הצגת שובר ייפוי כח מקורי חתום, כשאין חולק כי התובע לא עשה כן, וכי הרשת מקפידה על נוהל זה, בשל מעשי מרמה שבוצעו על ידי אנשים שטענו שהם "שוכרים" ובפועל התגלה כי זייפו שוברים.

   

  תקנון לחוד ומציאות לחוד

  השופט יעקב שקד קיבל את התביעה, לאחר שקבע כי הרשת נהגה בחוסר תום לב מובהק.

   

  נפסק, כי בניגוד לטענות הרשת בדבר קיום נוקשה של נהלי התקנון (שתוכנו נותר עלום), עדותו האמינה של התובע, אשר "העיד מדם ליבו", מוכיחה ללא כל ספק, כי הרשת אכן נהגה לקבל שובר ייפוי כח לא מקורי בכפוף להפקדת פיקדון של 1,000 שקל. שינוי נוהג זה באורח חד צדדי ומבלי ליידע את התובע, קבע השופט, מהווה התנהגות חסרת תום לב, בפרט כשהרשת עמדה על סירובה להכניס את השוכר ליחידה גם לאחר שהתובע אישר זאת טלפונית.

   

  "עמידה על קוצו של יוד וקיום דווקני של הוראה בתקנון שנועדה להבטיח לדברי הנתבעת את זכויות התובע עצמו ולא אותה (!), כאשר בעל הזכות ביחידה מוסר לנתבעת מפורשות, כי אותו שוכר הינו מטעמו (וממילא אין סיכון ממשי כי יתבע אותה לאחר מכן), הינה חסרת תום לב בעליל. הנתבעת הפרה, איפוא, עקרון יסודי זה", כתב השופט והורה לרשת להחזיר לתובע 3,500 שקל ששילם על החדר החלופי של השוכר, ופיצוי של 800 שקל בגין עוגמת הנפש שנגרמה לתובע. כן חוייבה הרשת בהוצאות של 1,300 שקל.

   

  לקריאת פסק הדין

   

  לאתר המשפט הישראלי "פסקדין" - www.psakdin.co.il 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קלאב הוטל סירבה להכניס אורח - ותשלם אלפים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים